8GB RAM Kullanılabilir Miktar 4.8GB Sorunu

DeadlySpy

Decapat
Adsız.png

Bilgisayar özelliklerine bakınca eğer 8 GB'ın tamamını kullanmasa bilene parantez içinde bir ibare belirtmesi gerekir değil mi?
Peki neden görev yöneticisinde 4.8 olarak sorun yaşanıyor sizce. Bazen 4 GB'a düşüyor. Bazen yükseliyor sorun nedir sizce RAM slotunu değiştirmemde fayda olur mu ki acaba ?

Sistem özellikleri:
AMD Ryzen 5 2600
MSI B350M Gaming Pro
GSKILL 8GB (1x8GB) RipjawsV Kırmızı DDR4 3000MHz CL15 1.35V (F4-3000C15S-8GVRB)
GT730 2 GB ( işlemciye darboğaz yapıyodur kesinlikle şüphem yok :) )

Düşüncem anakarta uyumlu RAM değil ama bilemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eki Görüntüle 359743
Bilgisayar özelliklerine bakınca eğer 8 GB'ın tamamını kullanmasa bilene parantez içinde bir ibare belirtmesi gerekir değil mi?
Peki neden görev yöneticisinde 4.8 olarak sorun yaşanıyor sizce. Bazen 4 GB'a düşüyor. Bazen yükseliyor sorun nedir sizce RAM slotunu değiştirmemde fayda olur mu ki acaba ?

Sistem özellikleri:
AMD Ryzen 5 2600
MSI B350M Gaming Pro
GSKILL 8GB (1x8GB) RipjawsV Kırmızı DDR4 3000MHz CL15 1.35V (F4-3000C15S-8GVRB)
GT730 2 GB ( işlemciye darboğaz yapıyodur kesinlikle şüphem yok :) )

Düşüncem anakarta uyumlu RAM değil ama bilemiyorum.
Kardeş sorun yok sistemde. Kullanılan 3 GB kullanılabilir 4,8 GB diyor işte. Toplamda 7,8 GB yapıyor. Sistem özelliklerinde yüklü bellek 8 GB yazıyor işte. Sorun yok.

Kardeş sorun yok sistemde. Kullanılan 3 GB kullanılabilir 4,8 GB diyor işte. Toplamda 7,8 GB yapıyor. Sistem özelliklerinde yüklü bellek 8 GB yazıyor işte. Sorun yok.
Hocam o öyle olmuyor diye biliyorum...

Düzenleme : Benim hatam yanlış bakmışım hocamız doğru söylüyor.

Şimdi şöyle bir şey yaptım XMP 2 seçeneği iler 2933 mghz i seçtim sonra frekans ayarından ram'in desteklediği frekansı seçtim 3000mghz i bir sorun çıkartmaz umarım :D
123123121.png

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
burdaki talimatları yap düzeliyor bende 2 aydır uğraşıyorum gerçekten oyunlarda geçişlerde çok iyi oldu

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı