8GB RAM önerisi

YusufBing

Decapat
Son düzenleyen: Moderatör:
Uyumsuzsa çöp olur o ram, kafa yor bence. ÜStteki arkadaşı dinleme.
Anakart ile mhz uyumlu olması gerekiyor. DDR3 ise DDR4 takamazsın.
win - 32 bitse eklenti yapman gerekmez mesela (işe yaramaz).
Anakartın 16 GB destekliyor mu onu öğrenmen lazım.

Uyumsuzsa çöp olur o ram, kafa yor bence. ÜStteki arkadaşı dinleme.
Anakart ile mhz uyumlu olması gerekiyor. DDR3 ise DDR4 takamazsın.
win - 32 bitse eklenti yapman gerekmez mesela (işe yaramaz).
İade diye bir şey var. Sorun çıkarırsa 2 hafta içinde koşulsuz iade edebilir.

Fiyatı da uygunken alınabilecek RAM'lerden birtanesi. Corsair zaten bilindik bir marka bu konuya fazla kafa yormana gerek yok, yeter ki alacağın RAM uygun fiyatlı ve bilindik bir marka olsun.(bende de 2 GB RAM var😔 )

3200 MHz olmasının bir anlamı yok diğeri 3000 MHz.

İade diye bir şey var. Sorun çıkarırsa 2 hafta içinde koşulsuz iade edebilir.

3200 MHz olmasının bir anlamı yok diğeri 3000 MHz.

Eğer anakartı ve işlemcisi destekliyorsa hiç değilse 1-2FPS fazla olur. İstersen internetten araştır.

Uyumsuzsa çöp olur o RAM, kafa yor bence. Üstteki arkadaşı dinleme.
Anakart ile MHz uyumlu olması gerekiyor. DDR3 ise DDR4 takamazsın.
Win - 32 bitse eklenti yapman gerekmez mesela (işe yaramaz).

Benim demek istediğim eğer bilgisayarının özelliklerini biliyorsa ve RAM'i uyumluysa bir sorun yok. Hatta sadece CL değeri aynı olsun yeter. Birçoğu RAM marka fark etmeksizin uyumlu çalışıyor.

Uyumsuzsa çöp olur o RAM, kafa yor bence. Üstteki arkadaşı dinleme.
Anakart ile MHz uyumlu olması gerekiyor. DDR3 ise DDR4 takamazsın.
Win - 32 bitse eklenti yapman gerekmez mesela (işe yaramaz).

Desteklediğini biliyorum ama yine de anakartı attım bir bakın isterseniz.
Gerçekten bir öneride bulanacak var mı acaba?
Konu kapandı olarak mı gözüküyor yoksa kimsenin konu hakkında fikri yok mu?

Son düzenleme:

Anakartın 3200MHz'e kadar destekliyor eğer işlemcin de 3200MHz destekliyor ve elindeki RAM da 3200MHz ise tavsiyem 3200MHz'lik al. Bir de çok bir öneride bulunmaya gerek yok. İstersen çok satılan bir RAM de alabilirsin. Ayrıca sanırsam bilgisayarın yeni fakat bilgisayarı aldığın dönem çok paran olmadığı için "8 GB RAM aliyim ileride bir tane daha 8'lik eklerim" dedin galiba.

3200 MHz RAM alabilirsiniz, fakat riske girmek istemezseniz 3000 MHz daha iyi olur, çünkü farklı MHz hızlarında bazen uyum sorunu olabiliyor. Açıkçası biz bunu pek tavsiye etmiyoruz. Bellek zamanlamaları farklı oluyor ve mavi ekrana neden olabiliyor, her ne kadar sistem boot etse de.

Sahibinden ve Letgo gibi sitelerden kullandığınız RAM'i arayıp bulabilirsiniz belki, fakat alışveriş sitelerinden almak isterseniz bunu buldum markası ve aynı zamanda MHz ve CL değerleri aynı olan.

Anakartın 3200MHz'e kadar destekliyor eğer işlemcin de 3200MHz destekliyor ve elindeki RAM da 3200MHz ise tavsiyem 3200MHz'lik al. Bir de çok bir öneride bulunmaya gerek yok. İstersen çok satılan bir RAM de alabilirsin. Ayrıca sanırsam bilgisayarın yeni fakat bilgisayarı aldığın dönem çok paran olmadığı için "8 GB RAM aliyim ileride bir tane daha 8'lik eklerim" dedin galiba.

Aynen öyle sonradan artırırım mantığıyla aldım şu anki RAM'im 3000 MHz olduğu için bana 3000MHz RAM lazım yani önerin varsa link olarak söyleyebilirsin.
3200 MHz RAM alabilirsiniz, fakat riske girmek istemezseniz 3000 MHz daha iyi olur, çünkü farklı MHz hızlarında bazen uyum sorunu olabiliyor. Açıkçası biz bunu pek tavsiye etmiyoruz. Bellek zamanlamaları farklı oluyor ve mavi ekrana neden olabiliyor, her ne kadar sistem Boot etse de.

Sahibinden ve Letgo gibi sitelerden kullandığınız RAM'i arayıp bulabilirsiniz belki, fakat alışveriş sitelerinden almak isterseniz bunu buldum markası ve aynı zamanda MHz ve CL değerleri aynı olan.

2 siteye de baktım dediğiniz gibi ürünler var fakat 2.el herhangi bir problem yaşar mıyım veya performanstan kayıp.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı