8GB RAM Yeterli mi?

zekiarslan21

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar SSD veya 8GB RAM alıcam. Sizce bu sisteme hangisi daha iyi olur? RAM'i 16GB yapmak mı, SSD almak mı?

İntel i5 4460
Asus GTX 970
Asus B85 Trooper
8GB RIPJAWSX Tek Modül RAM

Not: SSD 250₺ civarını geçmesin lütfen. RAM derseniz zaten onun yanına bir tane daha RIPJAWSX 8GB alacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer kullandığın RAM 4 GB olsaydı kuşkusuz 8GB ram önerirdim. Ama zaten 8GB RAM hala çoğu oyun da ve program da yeterli. Bence kendine bir SSD al. 8GB RAM'ın eskimesine daha 3-4 yıl var :)

ADATA SSD 128 GB SU800 2.5 inç Sata 6 Gb/s 3D NAND ASU800SS-128GT-C

SSD tercih etmen daha mantıklı olacaktır sonra RAM alırsın. Özel indirim var kaçırma. TLC 3D NAND bellekli SSD'yi başka yerde bu fiyata bulamazsın.

Hocam Vatan'dan toplamak zorundayım onlar montaj yapıyor. Montaj işinde en ufak bir fikrim bile yok.

Eğer kullandığın RAM 4 GB olsaydı kuşkusuz 8GB ram önerirdim. Ama zaten 8GB RAM hala çoğu oyun da ve program da yeterli. Bence kendine bir SSD al. 8GB RAM'ın eskimesine daha 3-4 yıl var :)
PUBG,GTA 5, CS, RUST gibi oyunlara yeterli olur değil mi? sonra sıkıntı çıkarmasında bazıları o oyunlar çok RAM yiyor 8GB yetersiz kalır dediler.

Hocam Vatan'dan toplamak zorundayım onlar montaj yapıyor. Montaj işinde en ufak bir fikrim bile yok.

PUBG,GTA 5, CS, RUST gibi oyunlara yeterli olur değil mi? sonra sıkıntı çıkarmasında bazıları o oyunlar çok RAM yiyor 8GB yetersiz kalır dediler.
Belki çok düşük ihtimal rust da sıkıntı olur. Ben kendinden biliyorum. Ama sıkıntı olmaz ya götürür bu seni :D

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı