8i945GZME-RH Anakarta Metin 2 Kasmayacak İşlemci Önerisi

Don't Rage

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba.
Bu forumda her ne kadar karşı çıkılsa da, küçüklükten beri aynı bilgisayarla üzülerek Metin 2 adlı oyunu oynuyorum.

Oyun içerisinde özellikle oyuncuların veya slotların çok olduğu bölgelerde zaman zaman kasma yaşadığım için bundan yaklaşık 1 ay kadar önce Nvidia GeForce 9500GT ekran kartımı satarak, R7 240 ekran kartını aldım.

Sorunun ekran kartından kaynaklandığını düşündüğüm için böyle bir değişim yapma gereği duydum ama ekran kartını aldıktan sonra oyuna girdiğimde oyunda ekran kartını değiştirmeden önceki performansıma nazaran en ufak bir artış bile olmamıştı. Biraz araştırma yaparak Metin 2'nin oyun gücünü tamamen işlemciden aldığını öğrendim.
(Kullandığım işlemci: Pentium D 925 3GHz)

Ben de şimdi 8i945GZME-RH anakartıma uyumlu bir işlemci almak istiyorum. Anakart modelini internette arattığımda resmi sitesinde desteklediği en son işlemciyi Core 2 Duo E6700 olarak görüyorum. Daha önce Core 2 Quad Q6700 takmıştım ancak FSB yüzünden çalışmamıştı. Şimdi Core 2 Duo E6700 almayı düşünüyorum ancak yan tarafında N/A yerine Run at 800 FSB yazıyor. Ben bu işlemciyi anakartıma taktığımda çalışır mı ve Pentium D 925'e göre ne kadar bir performans artışı görülür?

Lütfen oynadığım oyun hakkında yorum yapmayın. Hepinize teşekkür ederim.

NOT: Bu sisteme yatırım yapılmayacağını tabi ki biliyorum, zaten seneye yeni bir bilgisayar alacağım. Bu önerilerde bulunmak yerine soruma cevap verirseniz gerçekten çok sevinirim.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı