8x2 3000MHz CL16 mı 8x2 3600 MHz CL20 mi?

Crexyyy

Hectopat
Daha fazla  
Anakart
MSI B450-A PRO MAX
Merhabalar. Şu an elimde bulunan 16X1 2400MHZ Ram'i satıp dual kit ram almayı düşünüyorum. 2 adet ram arasında kaldım MHZ bakımından oldukça yüksek bir fark var fakat biri CL16 diğer CL20. Sizce hangisini almalıyım?

Çok teşekkür ederim.

Rica ederim. Bu RAM'leri aldıktan sonra attığım konuya girip hangi değerleri vermişiz, nereye kadar inmişiz adım adım takip ederek BIOS üzerinden uygulayabilirsin. Son hali gerçekten harika, özellikle Valorant gibi rekabetçi oyunlarda yüksek frekans ve düşük gecikme değeri güzel performans artışı getiriyor.

Yapamadığın bir şey olursa overclock bölümüne bir konu açıp yardım isteyebilirsin tabii.

Rica ederim. Bu RAM'leri aldıktan sonra attığım konuya girip hangi değerleri vermişiz, nereye kadar inmişiz adım adım takip ederek BIOS üzerinden uygulayabilirsin. Son hali gerçekten harika, özellikle Valorant gibi rekabetçi oyunlarda yüksek frekans ve düşük gecikme değeri güzel performans artışı getiriyor.

Yapamadığın bir şey olursa overclock bölümüne bir konu açıp yardım isteyebilirsin tabii.
Daha önce hiç overclock yapmadım. Yapabilir miyim bilmiyorum.

Eğer profesyonel oyun oynayacaksan CL değerine bakacaksın. Eğer montaj edit gibi bilgisayarı zorlayan programlar kullanacaksan MHz değerine bakacaksın.

Geri
Yukarı