8x4 mü 16x2 mi tercih edilmeli?

batub1

Picopat
Daha fazla  
Anakart
ASUS PRIME B550M-K 4600MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2
İşlemci
AMD Ryzen 5 5600 MPK 4.4GHz 32MB Önbellek 6 Çekir
RAM'i yükseltmek istiyorum. Şu anda XPG 8x2 3600MHz RAM'ini kullanıyorum 32 GB yapacağım. Bunu satıp 16x2 mi yapılmalı sizce yoksa şu an kullanıdım RAM'den 2 adet almak mı?

İkisinde de bir şey fark etme, aynı işi görür hızları aynıysa ama her zaman 16x2, çünkü hem ileride arttırabilirsin hem de kullanımı azaltırsın (hatam olabilir)

Pardon hocam elinmi değei bilmiyorum hatadan etiketledim

RAM'i yükseltmek istiyorum. Şu anda XPG 8x2 3600MHz RAM'ini kullanıyorum 32 GB yapacağım. Bunu satıp 16x2 mi yapılmalı sizce yoksa şu an kullanıdım RAM'den 2 adet almak mı?
Senin için mesele sadece FPS ise 4x8 daha çok FPS veriyor. Ama videoda da göreceğin üzere bu FPS kazancı ortalama 3 FPS. Yani göz ardı edilebilecek bir FPS miktarı. Bu sebeple ben de 2x16 öneriyorum. Belki ilerde lazım olur ve diğer 2 slotu da doldurarak 32GB'dan daha fazla RAM kullanırsın.

Performans videosu:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

2x16 GB daha mantıklı.

Senin için mesele sadece FPS ise 4x8 daha çok FPS veriyor. Ama videoda da göreceğin üzere bu FPS kazancı ortalama 3 FPS. Yani göz ardı edilebilecek bir FPS miktarı. Bu sebeple ben de 2x16 öneriyorum. Belki ilerde lazım olur ve diğer 2 slotu da doldurarak 32GB'dan daha fazla RAM kullanırsın.

Performans videosu:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Duruma göre değişir. Bu kanal kullandığı bellekleri bile belirtmemiş ve bu kanal oyun testi yapan bir kanal. Detaylı donanım inceleme kanalı değil.

Dual Rank 2x16 GB ve Single Rank 4x8 GB'nin performansı teorik olarak aynı. Videoda kullanılan 2x16 GB modüller muhtemelen Single Rank ve bu yüzden fark gözlenebiliyor. Gözlense de %1-2 gibi bir değer olduğundan önemsiz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı