8X4 RAM vs 16x2 RAM

Syrcxr

Decapat
Daha fazla  
Kardeşime bilgisayar alacağım ve RAM'lerde 8x4 ve 16x2 arasında kararsız kaldım. FPS oyunları oynamayı düşünüyor. Vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeşime bilgisayar alacağım ve RAM'lerde 8x4 ve 16x2 arasında kararsız kaldım. FPS oyunları oynamayı düşünüyor. Vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkürler.
Çift kanal olması daha iyidir o yüzden 16x2.

2*16 iyidir. Ayrıca bileşenler Quad Channel desteklemiyorsa, 4 tane de taksan Dual Channel olarak kullanır.

Son düzenleme:
2x16 alın geçin hiç uğraşmayın derim. İleride slotlara devamını takabilirsiniz.

8x2 alabilirsiniz aslında neden 32 GB istiyorsunuz oyun için şu an fazla gelir.

yetersiz kalacağını düşünüyorum RAM kullanımları ne de olsa 13-14 GB gibi rakamlara fırladı artı olarak uzun ömürlü olmasınıda istiyorum.

yetersiz kalacağını düşünüyorum RAM kullanımları ne de olsa 13-14 GB gibi rakamlara fırladı artı olarak uzun ömürlü olmasınıda istiyorum.
En mantıklısını yapıyorsunuz hocam. Artık yeni çıkan oyunlara 16GB yetişmiyor. Şuan ismi lazım değil, bir oyun 24GB anlık RAM tüketimine sahip .

En mantıklısını yapıyorsunuz hocam. Artık yeni çıkan oyunlara 16 GB yetişmiyor. Şu an ismi lazım değil, bir oyun 24 GB anlık RAM tüketimine sahip .

Yapacak bir şey yok zaten elimde bütçe varken hem kendi bilgisayarımı yeniliyorum hem de şimdi kardeşime bilgisayar alıyorum. Zaten para elde durdukça değer kaybediyor

2*16 iyidir. Ayrıca anakart Quad Channel desteklemiyorsa, 4 tane de taksan Dual Channel olarak kullanır.
4 modul RAM kullanmak quad channel calisacagi anlamina gelmez. Ek olarak islemcinin de quad channel desteklemesi gerekir.

Konuya donecek olursak 2x16 kullanim daha mantikli. Cogu 4 slotlu anakartin RAM topolojisi Daisy Chain topolojisi, bu da 2 modul ve 2 slot RAM kullanimiyla daha iyi calisan bir topoloji turudur. 4 slot da kullanirsin ve sorun yasamazsin ama frekans arttirmak istedigin durumda 2x16 daha yuksek frekanslara cikar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…