9.000 TL laptop önerisi

Bütçe
9.000

Empyrium

Kilopat
Yer
Beykoz
Daha fazla  
Merhaba,

Monster düşünüyordum ama yazılanları okuyunca vazgeçtim.
8.000 - 9.000 TL arasında forumda okunurken de Acer Nitro AN515-56, Acer Nitro 5 Intel Core i5 10300H modellere denk geldim.

Ağırlıklı grafik, video yazılımları ve sanal makinede macOS kullanılacak. 16 GB RAM altına inmek ya da ekstra RAM almak takmakla uğraşmak istemiyorum.

Farklı önerisi olan var mı acaba?

Bu fiyata en iyisi. Sakın onu alma. İşlemcisi 1-2 sene sonra yetersiz gelmeye başlar. Sanal makine demek daha iyi işlemci demek. Ryzen 7 4800H sizi üzmez.
Katılıyorum
Eklemek istediğim şey rx5600m ryzen 7 4800h doanimim var ram tek kanal iken o hazzı alamıyorsunuz islemcide çift kanal yapınca gücü çıkıyor yani alacaksanız 16 yapın çift kanal olarak

AMD'ler VMware ve VirtualBox'ta macOS kurarken problem çıkarıyordu bir dönem ama...

Şu ürün nasıl?

Kafam hala Monster'larda gerçi :)

60Hz ekranı var.

ASUS ROG STRIX alıp 8 GB RAM eklemek daha mantıklı geliyor bana.

TUF Gaming'i de karşısına koydum.

Açıkçası daha çok grafik programları / web geliştirme /uygulama geliştirme için sanal macOS kullanacağımdan kararsız kaldım ama Intel daha sıkıntısız gibi bir algım var.

TUF Gaming'de bu civarlardaki en iyi seçenek gibi geldi bana ama, sektörü eskisi gibi yakından takip etmediğimden net bir fikrim yok.

ROG Strix yerine hem Intel hem RTX 3050Ti mi yoksa fiyatta bu kadar çıkıyorsam daha mantıklı farklı bir seçeneğim oluyor mu? Ve TUF'un fiyatı şu anda iyi mi?

Geri
Yukarı