9.000 TL sistem önerisi

Rias_Gremory

Hectopat
Öncelikle merhaba. İtopya'da gezerken karşıma NVIDIA GTX 1650 ve Intel Core i3 10100F'li bir sistem çıktı. Fiyatı bayağı bir uygun geldi. Eski laptopum maalesef çok eskidi. Bu üstteki sistemi almayı planlıyorum. Bu sistem yerine farklı önerileriniz var mıdır? Monitörle beraber almayı planlıyorum. 2. el tarafına asla bulaşmayacağım. Bu üstteki sistemin yanında 1.900₺ gibi bir miktara ViewSonic monitör var. 144 Hz 1ms TN FHD. Hayatımda hiç IPS bir panel kullanmadım. FPS oyunları oynayacağım genellikle. 1.6, CS:GO, Valorant ve LoL. Herhangi bir sorunları var mı bu parçaların? Sistemin fotoğrafını bırakıyorum.

1657247496972.png

1657247471673.png

Teşekkürler hocam. Acaba istediğim oyunları 144 FPS üzeri açabilir mi? Minecraft 1.17 vs. de oynayacağım açar mı sizce?

@messinicocugu hocam sizinde fikrinizi almak isterim sizce sistem nasıl?

144FPS üstü rahat açar Minecraft'ı diğer oyunlarda da performansı böyle:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu sistem dururken o alınmaz bence bu çok daha iyi.

Hocam zaten bütçem kısıtlı. Monitör dahil 9.000₺ civarına geliyor seçtiğim sistem. Bütçem olsa zaten 3060'lı sistemlere yönelecektim. Zaten işimi 1650 fazlasıyla görecek bu yüzden o sistemi almak benim açımdan mantıksız olurdu. Neden bu sistem alınmaz bir kronik sorunu falan mı var?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Teşekkürler hocam sizin gibi bilgi sahibi insanlar sayesinde aydınlanıyorum :). Çok kral bir insansınız.

Hocam testleri baştan aşağı inceledim. Gayet güzel FPS'ler veriyor sistem. İnşallah ailemi ikna edebilirim ve alabilirim :).

Son düzenleme:
Bu fiyatlara sistem bulmak çok zor zaten, sistem PSU harici güzel ancak PSU'da üzeceğini zannetmiyorum. İleride değiştirirseniz tadından yenmez.

Geri
Yukarı