9.000 TL telefon önerisi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bütçe
9.000 TL

Wlixe

Kilopat
Moderatör
Yer
Caer a'Muirehen
Selamlar, yakın zamanda telefon almayı düşünüyorum. Yaklaşık 9000 TL bütçem var, almak istediğim telefonda aradığım özellikler şunlar:
  • İlki ve en önemlisi, oyun performansının iyi olması. Telefonu genellikle oyun amaçlı kullanacağım, piyasadaki aşağı yukarı tüm oyunlarda beni üzmeyecek; kasma, donma yapmayacak ve iyi FPS değerlerinde oynatabilecek bir telefon olması,
  • Yenileme hızının 120Hz ve üstü olması,
  • Pil ömrünün uzun olması, (günlük hayatta pek telefon kullanan biri değilim fakat kullandığımda da şarjının uzun bir süre gitmesini istiyorum)
  • Diğer özelliklerinin de (kamera, büyüklük vs.) en azından ortalama veya ortalamanın biraz üstünde olması
Şu an aklımda Xiaomi Redmi Note 11 Pro var, önerileriniz için şimdiden teşekkürler.

Tek A33 var aklımda ve Note 11 Pro'dan iyi.

A33 artıları.
Ön ve arka 4K 30FPS video çekim.
OIS.
Süper AMOLED.
Exynos 1280.
5G.

11 Pro artıları.
67W ve 120Hz.
Ama bu iki telefonda da ve maksimum 9000 TL'ye bütçeye 60 FPS üstünü verecek tekefon tanımıyorum POCO dışında.
Hatta 60FPS bile zor gibime geldi.

Son düzenleme:
Hocam oyun için en iyi seçenek;
Fakat bu cihazın IMEI kaydı daha çözülmedi. Belkide hiçbirzaman çözülmeyedebilir. Riski alırım derseniz oyun için bundan iyisini bulamazsınız.
Yıl içinde 8 ay kullanıma açıktır cihaz. Kalan 4 ay tablet gibi kullanırsınız.

Hocam 2. el Mi 10T Pro da bakabilirsiniz.
Oyun için Samsung üretimi işlemcili cihazlar almayın. TSMC üretimi işlemciler her zaman daha iyidir.

Son düzenleme:
Hocam oyun için en iyi seçenek;
Fakat bu cihazın IMEI kaydı daha çözülmedi. Belkide hiçbirzaman çözülmeyedebilir. Riski alırım derseniz oyun için bundan iyisini bulamazsınız.
Yıl içinde 8 ay kullanıma açıktır cihaz. Kalan 4 ay tablet gibi kullanırsınız.

Hocam 2. el Mi 10T Pro da bakabilirsiniz.
Oyun için Samsung üretimi işlemcili cihazlar almayın. TSMC üretimi işlemciler her zaman daha iyidir.
2. el düşünmüyorum hocam, teşekkürler.

Tek A33 var aklımda ve Note 11 Pro'dan iyi.

A33 artıları.
Ön ve arka 4K 30FPS video çekim.
OIS.
Süper AMOLED.
Exynos 1280.
5G.

11 Pro artıları.
67W ve 120Hz.
Ama bu iki telefonda da ve maksimum 9000 TL'ye bütçeye 60 FPS üstünü verecek tekefon tanımıyorum POCO dışında.
Hatta 60FPS bile zor gibime geldi.
Sanırım bu özelliklere uyan bir telefon yok bu bütçede.
A33 en mantıklısı. Oyun konusunda bu fiyattaki sıfır cihazlar tatmin etmeyebilir. Donanım, kamera ve yazılım olarak A33, Note 11 Pro modelinden daha iyi.
Telefonda zaten ağır oyunlar oynamayacağım, piyasadaki tüm oyunlar dediğime bakmayın. Genellikle Wild Rift, TFT, PUBG gibi oyunlar oynayacağım, konuda da belirttiğim gibi, günlük hayatta pek telefon kullanan biri değilim, genellikle bilgisayarda takılıyorum.

Ayrıca, 1600 lira daha verip A33 yerine A53 almak mantıklı mı?

2. el düşünmüyorum hocam, teşekkürler.

Telefonda zaten ağır oyunlar oynamayacağım, piyasadaki tüm oyunlar dediğime bakmayın. Genellikle Wild Rift, TFT, PUBG gibi oyunlar oynayacağım, konuda da belirttiğim gibi, günlük hayatta pek telefon kullanan biri değilim, genellikle bilgisayarda takılıyorum.

Ayrıca, 1600 lira daha verip A33 yerine A53 almak mantıklı mı?

İşlemcileri aynı sadece AOD ve +2 GB RAM fazlası var.
Ama üstüne ekleyebilirsen S20 FE daha mantıklı.

Selam, yakın zamanda telefon almayı düşünüyorum. Yaklaşık 9000 TL bütçem var, almak istediğim telefonda aradığım özellikler şunlar:
  • İlki ve en önemlisi, oyun performansının iyi olması. Telefonu genellikle oyun amaçlı kullanacağım, piyasadaki aşağı yukarı tüm oyunlarda beni üzmeyecek; kasma, donma yapmayacak ve iyi FPS değerlerinde oynatabilecek bir telefon olması,
  • Yenileme hızının 120Hz ve üstü olması,
  • Pil ömrünün uzun olması, (günlük hayatta pek telefon kullanan biri değilim fakat kullandığımda da şarjının uzun bir süre gitmesini istiyorum)
  • Diğer özelliklerinin de (kamera, büyüklük vs.) En azından ortalama veya ortalamanın biraz üstünde olması.
Şu an aklımda Xiaomi Redmi Note 11 Pro var, önerileriniz için şimdiden teşekkürler.

Redmi Note 10 Pro.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı