9. nesil işlemci önerisi

İntel pentium gold (9.nesil)+gtx 1050 4gb vs ryzen 5 3500u + vega 8

• 2. Daha iyi performans verir

Oy: 0 0,0%

• Oy verenlerin toplamı
    7

Ersin5838

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar GTX 1050 4 GB, 8 GB RAM'li bir laptop almaýı düşünüyorum. Kullandığı işlemci 9. Nesil Intel Pentium Gold G5420 eğer ben bu işlemciyi 9. Nesil i3 9100 F ile değiştirirsem aşırı bir FPS değişimi olur mu ve Pentium işlemci ile bu sistemde GTA 5'i akıcı bir şekilde oynayabilir mıyım?

Şimdi sizin şu an laptop'unuz var mı yoksa alacağınız Laptop'ta Pentium Gold işlemci var ve siz onu i3 9100F ile değiştirmek mi istiyorsunuz? i3 9100F ile değiştiremezsiniz çünkü 9100F masaüstü işlemci siz ise laptop diyorsunuz. Çoğu Laptop'un işlemcisi değişmez zaten.

Son düzenleme:
İşlemci değiştirmeyi kolay bir şey zannediyorsunuz sanırım. Ona gidecek maliyetle çok daha güzel bir laptop alınır. Yine de tercih sizin.
Ama işlemci 600 tl civarı o laptopa 600 tl ekleyince pek güzel laptoplar çıkmadı değiştirmek çok maliyet ister mi ki ?
Tam anlatamamışsın kardeşim laptobun var işlemcisini mi değiştirmek istiyorsun yoksa i9'lu yeni bir laptop mu almak istiyorsun?
Başka bir şekilde diyeyim, pentium gold+gtx 1050 4gb + 8gb gta 5 te 60 verir mi (orta ayarlarda)

Ortada bir yanlış anlama var sanırım. Ürünlerin linkini paylaşır mısın?
Ortada bir yanlış anlama var sanırım. Ürünlerin linkini paylaşır mısın?

Arkadaşlar GTX 1050 4 GB, 8 GB RAM'li bir laptop almaýı düşünüyorum. Kullandığı işlemci 9. Nesil Intel Pentium Gold G5420 eğer ben bu işlemciyi 9. Nesil i3 9100 F ile değiştirirsem aşırı bir FPS değişimi olur mu ve Pentium işlemci ile bu sistemde GTA 5'i akıcı bir şekilde oynayabilir mıyım?
Dediğin Pentium Gold işlemci masaüstü işlemcisi. O cihazın laptop olduğuna emin misin ?

Dediğiniz işlemciler masaüstü işlemcileri. Laptop işlemcisi olsa bile çoğu laptop işlemcisi değiştirilmiyor.
[/QUOT
Şimdi sizin şu an laptop'unuz var mı yoksa alacağınız Laptop'ta Pentium Gold işlemci var ve siz onu i3 9100F ile değiştirmek mi istiyorsunuz? i3 9100F ile değiştiremezsiniz çünkü 9100F masaüstü işlemci siz ise laptop diyorsunuz. Çoğu Laptop'un işlemcisi değişmez zaten.
İşlecinin masaüstü için mi yoksa dizüstü için mi olduğunu nasıl anlarız
Dediğin Pentium Gold işlemci masaüstü işlemcisi. O cihazın laptop olduğuna emin misin ?
Ben de emin değilim istersen bir siteye bak

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı