9. sıınfta İTÜ Bilgisayar Mühendisliği için nasıl hazırlanılmalı?

EfeCobain

Hectopat
Daha fazla  
9. sınıfım ve İTÜ Bilgisayar Mühendisliği istiyorum. Nasıl çalışmalıyım? Diploma notu nasıl bir etkiye sahip?
Cevaplarsanız sevinirim🙃

Son düzenleyen: Moderatör:
Günlük olarak konularınızı takip etmeli, anlamadığınız yerlerin inatla üzerine gitmelisiniz. Özellikle Fizik ve Matematik derslerine dikkat edin. 9.sınıf fiziğinin 11.sınıf fiziğine etkisi muazzam derecededir.

Matematik ve FKB derslerinden 2 kaynak temizlenirse, yazın da güzel bir 9.sınıf tekrarı yapılırsa bence yeterli olacaktır.

Paragraf-Problem kısmına 9.sınıfta başlamanı tavsiye etmem, çok erken olacaktır.

Günlük olarak konularınızı takip etmeli, anlamadığınız yerlerin inatla üzerine gitmelisiniz. Özellikle Fizik ve Matematik derslerine dikkat edin. 9.sınıf fiziğinin 11.sınıf fiziğine etkisi muazzam derecededir.

Matematik ve FKB derslerinden 2 kaynak temizlenirse, yazın da güzel bir 9.sınıf tekrarı yapılırsa bence yeterli olacaktır.

Paragraf-Problem kısmına 9.sınıfta başlamanı tavsiye etmem, çok erken olacaktır.

Peki ne zaman başlamam iyi olur

Son kısma katılmıyorum, 2'si çok doğru son 1'i çok yanlış. Benim şimdiki kafam olsaydı probleme 9.sınıf başlamadan ki yaz başlardım.

Diploma notu nasıl bir etkiye sahip?
Sayısal alanda ilk 3K içerisinde bir sıralamaya sahip olman gerek. O alandaki rakiplerin ciddi bir diploma puanına sahip, tabii sınavdan sınava göre değişir ancak OBP puanın tahminime göre en kötü 90 olmalı. Aksi takdirde sıralama olarak geriye atacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı