9. sınıf 1. dönem konuları 3 haftada biter mi?

bertosll

Hectopat
Daha fazla  
İyi akşamlar iyi sosyaller. Devletin yaptığı bursluluk sınavına gireceğim 9. sınıf konularından soracaklarmış. 9. sınıfta neredeyse hiç çalışmadım ama öyle ya da böyle konuları biliyorum. 3 hafta içinde tüm birinci dönem konularını silip süpürebilir miyim?

İyi akşamlar iyi sosyaller. Devletin yaptığı bursluluk sınavına gireceğim 9. sınıf konularından soracaklarmış. 9. sınıfta neredeyse hiç çalışmadım ama öyle ya da böyle konuları biliyorum. 3 hafta içinde tüm birinci dönem konularını silip süpürebilir miyim?
Evet yapabilirsin ne var ki matematik de mantıkdır kumedir fizikde fizik bilimine girişdir madde özelikleri cart curt falan çalış sen.

İyi çalışmayla bitirilir çok ta uzun bir dönem değil. Ben TYT(9-10) biyoloji,kimya,matematik ve fiziğin konularını bir buçuk iki ayda bitirdim. Sende bitirebilirsin bu süreçte. Yalnız ben çok soru çözmedim. Sen de çok fazla çözemeyebilirsin ama başla hiç yoktan iyidir. Bursluluk sınavlarına 3 kere girdim hiç biri çok zor değildi . Fakat buna bağlı olarak taban puanlar yüksek geliyor. İstersen başarırsın gerisi fıs.

Evet yapabilirsin ne var ki matematik de mantıkdır kumedir fizikde fizik bilimine girişdir madde özelikleri cart curt falan çalış sen.

Biyoloji dışında hepsini biliyorum ama teferruatına girmem gerekiyor. Deprem bölgesinde olduğum için fazladan kontenjanda var işimi %100 garantilemek istiyorum. Konuları bildiğimden sorulara yoğunlaşmam gerekiyor. Sorulardaki yanlışlarımı düzeltirsem herhalde sıkıntım kalmaz.

Kapasitene bağlı bursluluk sınavı denemeler kadar zor olmuyor.
Arada dersleri dinleyerek matematikten 85 almıştım 9da

Tyt kampları var onları izle 9çsınıf konularına kadar konular biter en azından.
Konulardan ziyade yanlışlarımı öğrenmem hiç açık bırakmamam lazım.

Biyoloji dışında hepsini biliyorum ama teferruatına girmem gerekiyor. Deprem bölgesinde olduğum için fazladan kontenjanda var işimi %100 garantilemek istiyorum. Konuları bildiğimden sorulara yoğunlaşmam gerekiyor. Sorulardaki yanlışlarımı düzeltirsem herhalde sıkıntım kalmaz.

Arada dersleri dinleyerek matematikten 85 almıştım 9'da.

Konulardan ziyade yanlışlarımı öğrenmem hiç açık bırakmamam lazım.

Olumlu dönüt yapanlara teşekkür ederim. İyi akşamlar iyi forumlar.

Geri
Yukarı