9. sınıf 2. dönem açığa geçilir mi?

emrh41

Decapat
Daha fazla  
Ailemle kavga ettim biraz. Açığa geçmek için açıktan okumak istiyorum. Okul bana göre değil. Açıktan okursam sınavları geçerim ama 2.dönem geçiliyor mu? Bilginiz var mı arkadaşlar?

Bir de arkadaşlar ilk dönem ortalamam 53 meslek lisesi açığa geçince 2.dönemden mi başlayacağım yoksa 1. dönemin sınavlarına da girmem lazım mı yoksa direk 2.dönemden mi başlıyoruz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Forumda bunu sürekli görüyorum ve üzülüyorum açıkçası. Henüz 9.sınıftasın arkadaş ortamınız olmayabilir. Ama lise gerçek dostlarını bulmanın ve en güzel yıllarını yaşayacağın dönem. Sosyalleşmeyi de bu yıllarda kazanırsın. Bence açığa geçme. Arkadaşlar herkes başarılı olmak ister herkes güzel bir not ortalaması olsun ister ama inanın bana hayattaki başarı not ortalamanızdan ibaret değil.

Forumda bunu sürekli görüyorum ve üzülüyorum açıkçası. Henüz 9.sınıftasın arkadaş ortamınız olmayabilir. Ama lise gerçek dostlarını bulmanın ve en güzel yıllarını yaşayacağın dönem. Sosyalleşmeyi de bu yıllarda kazanırsın. Bence açığa geçme. Arkadaşlar herkes başarılı olmak ister herkes güzel bir not ortalaması olsun ister ama inanın bana hayattaki başarı not ortalamanızdan ibaret değil.
Dostum her açığa geçene bu tavsiyeleri vermenize gerek yok. Türkiye'de lise okumak zaman ve emek kaybıdır. Okuldan başka hiçbir yerde arkadaş edinemiyorsanız bu sizin sorununuz.

Dostum her açığa geçene bu tavsiyeleri vermenize gerek yok. Türkiye'de lise okumak zaman ve emek kaybıdır. Okuldan başka hiçbir yerde arkadaş edinemiyorsanız bu sizin sorununuz.

Okuldan başka arkadaş edinemiyorsanız gibi bir cümle kullanmadım. Gerçek arkadaşlığın bu yıllarda edinilebileceğini söyledim sadece. Herkesin kendi tercihi.

bencede biraz öyle açığa geçmemin tek nedeni okul saatlerinin uzun olması ve hiçbirşey anlamam bunun nedenide 40 kişilik sınıf konuşuyolar ergen tripleri var vs vs sosyalleşmemde sıkıntı yok zaten yardımcı olduğunuz için teşekürler

Yeni konular

Geri
Yukarı