9. sınıf Almanca ve İngilizce dinleme sınavı nasıl oluyor?

colmbusq

Femtopat
Arkadaşlar, ilk defa böyle bir sınava gireceğim yani listening olarak ayrı olan bir sınava girmemiştim. Geçmişte benzer sınavlara girmişler söyleyebilir mi, sorular nasıl çıkıyor?

Arkadaşlar, ilk defa böyle bir sınava gireceğim yani listening olarak ayrı olan bir sınava girmemiştim. Geçmişte benzer sınavlara girmişler söyleyebilir mi, sorular nasıl çıkıyor?

Sınavına girdiğin platforma göre değişir ama genelde sana bir diyalog dinletiyorlar ve karşında senin o dinlediğin şeyi anlayıp anlayamadığını test etmek için bulunan etkinlikte birkaç soru şeklinde ya da tek soru şeklinde sorular oluyor, yani sorun çok saçma geldi bana ortada tam olarak bir soru yok.

Hoca size maksimum 2 defa bir ses dinletiyor ve sizde buna göre önünüzdeki soruları yanıtlıyorsunuz.

Hocam, kolay olur diyor hocalar, bugün edebiyat vardı edebiyat hocası da kolay olur demişti. Sınav başlangıcında 15 dakika kağıda baktım. Bir de 2 hocadan bir 3 kez dinleteceğiz demişti.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam, kolay olur diyor hocalar, bugün edebiyat vardı edebiyat hocası da kolay olur demişti. Sınav başlangıcında 15 dakika kağıda baktım. Bir de 2 hocadan bir 3 kez dinleteceğiz demişti.
Hocanın zevkine göre değişiyor dinletme sayısı, resmiyette pekte bir sınır konulmamış.

IELTS pack 6 bölümden oluşuyor, kelime biligisi (voc), özdeş hamleci (grammar) dinleme (listening) vb. Onun haricinde deish yayınları 2 bölüm diğer sınavlar 1 bölümden oluşmakta. (listening)

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı