9. sınıf Arapça çok zor

Nereden biliyorsunuz hocam, vergi dairesinde müdür, bakan, yönetici olarak çalışıyorlardır kim bilir?

Bütün sülalesi devlette çalışıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bazı imam hatip öğrencileri: Sen nasıl başkanımıza böyle dersin hain!
Zavallı, normal imam hatip öğrencileri: Allah'ım albeni buradan lütfen.

O öğrencileri sevmem.

Selam arkadaşlar. Ben başarılı bir öğrenciyim. LGS sınavında iyi bir puan yaparak Anadolu proje imam hatip lisesine yerleştim. Fen lisesi programı var okulda. Ama arapça beklediğimden de zor, okulda ki çoğu arkadaş imam hatipten gelme olmasına rağmen sıkıntı yaşıyorlar. Ama ben daha çok sıkıntı yaşıyorum, kuran okumayı biliyorum. Ama o arapça'nın istisnaları, çalışırken insanı yorması beni çok kötü bir duruma sokuyor. Eğitim hayatımın yok olacağını bile düşünüyorum. Öğretmenimle konuştum bu arada o da "çok zor değil ya halledersin" falan falan diyor yani ne yapacağımı şaşırdım. İyice depresyona girdim. Ne yapmalıyım? Nasıl bir yol izlemeliyim?

Konudan alakasız fakat LGS'den kaç puan aldın?

Arapça zor dil ya. Özel hoca bile tutmama rağmen beceremezdim.

Ben de saldım, hocalar not konusunda yardımcı olmuşlardı. Sizinkiler de belki inisiyatif alır.

Selam arkadaşlar. Ben başarılı bir öğrenciyim. LGS sınavında iyi bir puan yaparak Anadolu proje imam hatip lisesine yerleştim. Fen lisesi programı var okulda. Ama Arapça beklediğimden de zor, okulda ki çoğu arkadaş imam hatipten gelme olmasına rağmen sıkıntı yaşıyorlar. Ama ben daha çok sıkıntı yaşıyorum, kuran okumayı biliyorum. Ama o Arapça'nın istisnaları, çalışırken insanı yorması beni çok kötü bir duruma sokuyor. Eğitim hayatımın yok olacağını bile düşünüyorum. Öğretmenimle konuştum bu arada o da "çok zor değil ya halledersin" falan falan diyor yani ne yapacağımı şaşırdım. İyice depresyona girdim. Ne yapmalıyım? Nasıl bir yol izlemeliyim?
Hocam yüzdelik dilimi kaç?

Geri
Yukarı