9. sınıf arapça nasıl çalışılır?

9. sınıf Arapça kitabı direk ortaokuldan geçenler için tasarlanmış.

Hatta ben de ilk 9. sınıfa geçtiğim zaman hoca ortaokulda İmam-hatip'den gelenler ile gelmeyenleri ayırmıştı ve bize özel olarak sıfırdan anlatmıştı.

He dersen ki bu işe yaradı mı?

Hayır 2 yıl geçmesine rağmen hala "Ehlen ve Sehlen"den öteye geçemedim ama hocamız kolay sorduğu için şu ana kadar sınavlarda bir sıkıntı yaşamadım.

Anlamadığım neden arapça görüyoruz ki. Dünyanın en boş milletinin dilini neden okullarda okutuyorlar.

Hocam imam hatip lisesine gidiyoruz. Buradan hoca olarak çıkacaklar da var. Arapça kuran dili olduğu için öğretilmek isteniyor. Başka liseler de Almanca varsa burada da Arapça var.

Hocam üzmek gibi olmasın ama İmam Hatip okullarında umut beklemeyin. 4 yılımı bir İmam Hatip ortaokuluna harcadım ve ben bu yıllara kayıp yıllar diyorum. Matematik hocası bile işe din sokuyor. Hatta geçen yıl matematik sözlü notlarımız namaz kılmaya göre verildi. Deprem olmuştu geçen yıl, hocamız "korkmayın nasılsa bir gün ölüceksiniz, namazınızı kılın." demişti. Tavsiyem okulunuzu değiştirin. Büyük ihtimalle okulunuz benim okulum gibidir ama uzaktan eğitim olduğu için fark etmiyorsundur.

Asıl şanslılar biziz asıl dinimizi her yerde görmemiz ne büyük lütuf. Sen ilimle irfanı aynı yerde gördün mü imam hatip bize hem ilim hem bilim öğretiyor. Bu ne büyük şans. Her gün Allah'ı övmek ne büyük hayır. Ne diyeyim artık Allah herkese imam hatipde okumayı nasip etsin. Ben de Anadolu imam hatipliyim Arapçadan dert yanıyorum ama hiç okulumu değiştirmeyi düşünmedim. Allahıma bana böylesine hayırlı bir okul nasip ettiği için ne kadar şükretsem az.
Anlamadığım neden arapça görüyoruz ki. Dünyanın en boş milletinin dilini neden okullarda okutuyorlar.
En boş milletin dili mi ? Siz ne dediğiniz bi düşünün de öyle yazın. Hz. Peygamberimiz ( s.a.v) Arapça konuşur. Kuranımız arapçadır. Bizlerde peygamberimizin ümmetiyiz sen ümmetine , peygamberine, kitabına nasıl dolaylı olarak da olsa boş dersin. Pes diyorum artık. Allah akıl fikir versin...

Asıl şanslılar biziz asıl dinimizi her yerde görmemiz ne büyük lütuf. Sen ilimle irfanı aynı yerde gördün mü imam hatip bize hem ilim hem bilim öğretiyor. Bu ne büyük şans. Her gün Allah'ı övmek ne büyük hayır. Ne diyeyim artık Allah herkese imam hatipde okumayı nasip etsin. Ben de Anadolu imam hatipliyim Arapçadan dert yanıyorum ama hiç okulumu değiştirmeyi düşünmedim. Allahıma bana böylesine hayırlı bir okul nasip ettiği için ne kadar şükretsem az.

En boş milletin dili mi? Siz ne dediğiniz bi düşünün de öyle yazın. Hz. Peygamberimiz ( s.a.v) Arapça konuşur. Kuranımız Arapçadır. Bizlerde peygamberimizin ümmetiyiz sen ümmetine, peygamberine, kitabına nasıl dolaylı olarak da olsa boş dersin. Pes diyorum artık. Allah akıl fikir versin...
Sonra neden imam hatipleri sevmiyorsun diyorlar. Al işte pırıl pırıl yıkanmış bir beyin örneği.
Sana neden imam hatipleri sevmediğimi madde madde yazacağım.
1-) Her işe dini alet etmeleri. (Matematik dersinde namaz konuşmak, namaz kılıp kılmadığımıza göre sözlü notu vermek vs.)
2-) Malum kişileri desteklemeye teşvik etmek. (Veli toplantısında bile siyaset konuşurlar.)
3-) Modern bir eğitim vermemesi.
İnşallah bir gün gerçeklerin farkına varırsın. Zor ama bir umut işte.
Ayrıca dinini öğrenmek dediğinde dua ezberlemek. Duanın içeriği, verdiği öğüt, ne demek istedikleri bunlar çok az bahsediliyor derslerde.

En boş milletin dili mi? Siz ne dediğiniz bir düşünün de öyle yazın. Hz. Peygamberimiz ( s. A. V) Arapça konuşur. Kuranımız arapçadır. Bizlerde peygamberimizin ümmetiyiz sen ümmetine, peygamberine, kitabına nasıl dolaylı olarak da olsa boş dersin. Pes diyorum artık. Allah akıl fikir versin...

Ekmeğini Arapça vermiyor ve bahsettiğin şeyler de eskide kaldı. Bilim çağındayız artık. Sen Allah kitap diye etrafta avare avare dolaşıyorken elin "gavuru" uzaya teleskop atıp gözlemlerde bulunuyor.

En boş milletin dili mi ? Siz ne dediğiniz bi düşünün de öyle yazın. Hz. Peygamberimiz ( s.a.v) Arapça konuşur. Kuranımız arapçadır. Bizlerde peygamberimizin ümmetiyiz sen ümmetine , peygamberine, kitabına nasıl dolaylı olarak da olsa boş dersin. Pes diyorum artık. Allah akıl fikir versin...
İnandığın tanrıyı hatırlamanın sebebi sadece bir eğitim kurumuysa inancını sorgulaması gereken kişi sensin.

Asıl şanslılar biziz asıl dinimizi her yerde görmemiz ne büyük lütuf. Sen ilimle irfanı aynı yerde gördün mü imam hatip bize hem ilim hem bilim öğretiyor. Bu ne büyük şans. Her gün Allah'ı övmek ne büyük hayır. Ne diyeyim artık Allah herkese imam hatipde okumayı nasip etsin. Ben de Anadolu imam hatipliyim arapçadan dert yanıyorum ama hiç okulumu değiştirmeyi düşünmedim. Allahıma bana böylesine hayırlı bir okul nasip ettiği için ne kadar şükretsem az.

En boş milletin dili mi? Siz ne dediğiniz bir düşünün de öyle yazın. Hz. Peygamberimiz ( s. A. V) Arapça konuşur. Kuranımız arapçadır. Bizlerde peygamberimizin ümmetiyiz sen ümmetine, peygamberine, kitabına nasıl dolaylı olarak da olsa boş dersin. Pes diyorum artık. Allah akıl fikir versin...

Ben zaten dindar bir insanım. Bu imam hatipten önce de böyleydi, imam hatipten sonra da böyle olacak.

Geri
Yukarı