9. sınıf edebiyat ortak sınavına nasıl çalışılır?

Daha fazla  
9. sınıftayım ve ortak sınavlara gireceğim. İlk sınavım da edebiyattan 97 matematikten 84 aldım (90 denilebilir hocayla aram bozuk). Matematikten düşük alacağımı sanmıyorum çünkü dediğim gibi matematik konusunda ilerideyim geçen yapılan denemede 30 soruda 25.50 netim var ama edebiyat konusunda çok kötüyüm paragrafım zaten kötü. Edebiyat sınavına nasıl çalışacağımı bilmiyorum bana taktik verir misiniz? Yoksa kopya mı çeksem?

Dostum gerçekten son güne mi bıraktın çalışmayı? Soru dağılımlarına bakarak çalış konuyu anlamıyorsan video izle anlıyorsan konuyu test çöz o konudan internetten veya kaynak kitaptan.

İlk sınavım da edebiyattan 97 , edebiyat konusunda çok kötüyüm paragrafım zaten kötü. Edebiyat sınavına nasıl çalışacağımı bilmiyorum bana taktik verir misiniz? Yoksa kopya mı çeksem.
İlk sınavdan 97 aldıysan neden tedirgin oluyorsun ki ? Kopya falan da unut 50 alacağın sınavdan 0 alırsın.

İlk sınavdan 97 aldıysan neden tedirgin oluyorsun ki?

Konu dağılımları verildiği için hoca direk sınavın ne olduğunu söyledi buna rağmen 97 aldım.

Dostum gerçekten son güne mi bıraktın çalışmayı? Soru dağılımlarına bakarak çalış konuyu anlamıyorsan video izle anlıyorsan konuyu test çöz o konudan internetten veya kaynak kitaptan.

Uzun süredir çalışıyorum ama çok tedirgin oldum zaten sanırım fen liselerine daha farklı ve zor bir sınav olacak, sormak istedim çünkü şu ana kadar sadece LGS'ye adamakıllı çalıştım, o yüzden konu çalışmayı bilmiyorum.

Bende neredeyse seninle aynı sonuçları aldım ilk sınavlarda şiir ünitesini bir gözden geçir yeterli.

Emin misiniz? zor gibi duruyor.

İnternetten konu dağılımına göre soru çözen birçok kanal var onları dikkatlice izle ve kendine küçük notlar çıkart akılda kalıcı oluyor ben yapıyorum.

Konu dağılımları verildiği için hoca direk sınavın ne olduğunu söyledi buna rağmen 97 aldım.

Uzun süredir çalışıyorum ama çok tedirgin oldum zaten sanırım fen liselerine daha farklı ve zor bir sınav olacak, sormak istedim çünkü şu ana kadar sadece LGS'ye adamakıllı çalıştım, o yüzden konu çalışmayı bilmiyorum.

Emin misiniz? zor gibi duruyor.
zor değil bence tek gereken çalışmak ben ilk sınavlara çalışmadım ikinci sınavlara çalışıp iyi bir sonuç çıkaracağım

İnternetten konu dağılımına göre soru çözen birçok kanal var onları dikkatlice izle ve kendine küçük notlar çıkart akılda kalıcı oluyor ben yapıyorum.

Liseye yeni geçtiğim için tek bildiğim konu anlatımı kanalı tonguç ve tonguçta çok kalitesiz. Bana ortak sınavla alakalı içerik üreten eğlenceli bir kanal önerir misiniz?

Liseye yeni geçtiğim için tek bildiğim konu anlatımı kanalı tonguç ve tonguçta çok kalitesiz. Bana ortak sınavla alakalı içerik üreten eğlenceli bir kanal önerir misiniz?

Edebiyat olarak önerebileceğim deniz hoca var.

Geri
Yukarı