9.sınıf mat ve fizikten kaldım, sorumluluğa girer miyim?

Nobody_TR

Centipat
Yer
Black Mesa, New Mexico
Daha fazla  
9. sınıf matematik ve fizikten kaldım. 2 dönemin ortalaması alınarak kaldım. Karnede ortalama ile geçti yazıyor. Yıl sonu ort. 62.250. bu 2 dersten sorumluluğa girer miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yıl sonuna göre 50 ve üzeri ortalamanız varsa zayıf sayısının bir önemi yok, matematik ve fizik dersinin bir sorumluluğu bulunmuyor. Karnende de ortalama ile geçti yazıyormuş zaten. Eğer sorumlu olarak geçseydin, sorumlu olarak sınıf geçti ibaresi yazardı.

@Nobody_TR yıl sonuna göre ortalaması 50 aşağısında olan kişiler en fazla 3 ders zayıfı olması durumunda sınıfı sorumlu olarak geçiyorlar zayıflarıyla. Bir de 2020 senesinde zayıf fark etmeksizin 50 aşağısında ortalaması olan herkes sınıf geçti ya onlar öylesine geçmiş olmadı. Zayıflarından da sorumluluk sınavına girdiler. Bu da olabilir.

@Nobody_TR yıl sonuna göre ortalaması 50 aşağısında olan kişiler en fazla 3 ders zayıfı olması durumunda sınıfı sorumlu olarak geçiyorlar zayıflarıyla. Bir de 2020 senesinde zayıf fark etmeksizin 50 aşağısında ortalaması olan herkes sınıf geçti ya onlar öylesine geçmiş olmadı. Zayıflarından da sorumluluk sınavına girdiler. Bu da olabilir.

Yani kısacası yıl sonu ort. notun kaç olursa 3 dersten fazla dersten kalırsan sorumlu olarak geçiyorsun ve o 3 dersten sorumluluğa giriyorsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı