9. Sınıf öğrencisi Apple'ın açığını buldu

Mersin’de okuyan lise birinci sınıf öğrencisi Apple’da açık bulduğunu iddia ederek “Benim için Apple’da her şey bedava” dedi.

Açığı cep telefonuna ücretli bir oyun yüklerken keşfettiğini söyleyen Çayan Temel, “Apple’dan ücretli bir oyun satın aldım fakat benden ücret kesmediler. Ayrıca ücretin herhangi bir sınırlaması yok, 1 TL ile 210 TL arasında herhangi bir uygulamayı ücretsiz olarak indirebiliyorum” dedi.

Apple’ı arayan ve durumdan haberdar eden Çayan’a Apple’ın yapmadığı kalmamış. Konuyla ilgili durumu anlatan Çayan, “Bana teşekkür ettiler ve müzik hediye edeceklerini söylediler. Hesabınıza girip müzik indirebilirsiniz dediler fakat hesabımı kapatmışlar. Ayrıca Apple cihazımdan 3-4 saat internete giremedim” dedi.

Kendisine ayıp edildiğini söyleyen Çayan, “En azından kredi yükleyebilirlerdi. Onu bile yapmayıp direkt hesabımı kapattılar. Ben de bu açığı çevremdeki insanlara öğreterek onların bu uygulamalara ücretsiz olarak erişmesini sağlayacağım” dedi.

Çayan konuşmasının sonunda “Benim için en iyisi Apple, çünkü her şey bedava” dedi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kaynak: iHA - Webtekno

Müzik istememiş, apple müzik gönderelim demiş sonra da hesabı kapatılmış.
İstemekle razı olmak aynı şey.:) Eğer, ''efendi efendi karşında çocuk mu var'' deseydi bak o zaman işler değişirdi.:D
Eğer gerçekten de öyle bir açık buldu ise, o açıktam yararlanıp hak edilmeyen o parayla köşeyi dönebilirdi.

Çocuğun bir şey yaptığı yok açık değil hata bulmuş. Apple'da hesabını kapadı diye isyan ediyor o kadar oyunu bedava indirmiş. Yaptığıda hata değil aslında dolandırıcılığa giriyor. Ön ödemeli kart ile alıyor apple daha sonra çekmek için bekletiyor o sırada ödemeyince bir şey olmuyor. Microsoft'ta da aynısı yapılabiliyor ancak bir süre sonra hesabına engel koyuyor microsoft şu kadar birikmiş borcunuz var diye.

Haberciler artık ne bulursa haber yapıyor. Önceden google adsense'ye kabul edilmiş (google reklam ağı) bir çocuk vardı bu durumlarda mektup geliyor onaylandınız diye çocuğu google teşekkür mektubu gönderdi diye haber yapmışlardı :D Ailesi de 10 tane pc parçaladı diye anlatıyordu :D

Bende samsung'un yarım akıllı dokumatik telefon zamanında böyle bir şeyi kazara bulmuştum :D Samsung umursamamış mıydı ben mi söylememiştim hatırlamıyorum. Telefona şifre koyduğunda sürekli screenshot yapıyordun 10-20 kere tam o sırada screenshot alırken ekranı ittirince şifre sormadan girebiliyordun :D

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı