9. sınıfta açığa geçmek

LastThe

Hectopat
Daha fazla  
Selam, bu sene 9. sınıf okuyorum. Yeni gelen yönetmenlik ile birlikte 6 zayıfım bulunuyor, ortalamam 50'in üstünde ama yine de kalıyorum.
Bu sene açığa geçmeyi düşünüyorum, sizce geçsem en iyisi olur mu?
Hafta sonları tanıdık birinin mağazasında çalışıyorum. Şu an aklımda tamamen orada kalırım planı var. Sizce düşünceleriniz nelerdir? Pişman olur muyum?

Yanlış bilgi
Selam, bu sene 9. sınıf okuyorum. Yeni gelen yönetmenlik ile birlikte 6 zayıfım bulunuyor, ortalamam 50'in üstünde ama yine de kalıyorum.
Hafta sonları tanıdık birinin mağazasında çalışıyorum. Şu an aklımda tamamen orada kalırım planı var. Sizce düşünceleriniz nelerdir? Pişman olur muyum?

Dostum sana kötü bir haberim var. Artık açığa geçilmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yapılabilecek en mantıklı şeydir okula gitmeyip meslek öğrenirsin hem bir yandan paranı kazanırsın üniversiteye gitmek istersen de gidersin mis gibi en azından okuldaki zorbalarla kişiliği 5 para etmeyen insanlarla uğraşmazsın ama artık açığa geçilmiyor maalesef depremzedeysen orasını bilemem ama Yusuf Tekin artık geçilmeyeceğini duyurdu :(

Hocam sınıfta kalınca geçiliyor mu? Ben 11'im ve bu sene bende kalıyorum. Bu durum 9'lara özel mi?

Dostum sana kötü bir haberim var. Artık açığa geçilmiyor.

Geçemezsin ki geçmen için şartları karşılamalısın.

Sınıfta kalınca geçme durumu var.

1713463852326.png

Örgün eğitimden yani normal git gelli eğitimden hiçbir farkı yok. O yüzden pişman olup olmamak sana kalmıs bir şey. Sadece internette sınavlara giriyorsun belli bir puan yapıyorsun geçiyorsun basit işler. Ancak artık eskisi gibi hadi ben açığa geçeyim olmuyor, Ailenden birisi ciddi bir hastalıga maruz değilse, birinci derecede yakının vefat etmemişse, taşınma gibi durumlarda veya benzeri durumlarda geçebiliyorsun. Ailen gidip de; ben çocugumu açığa geçireceğim diyemiyor. Artık o durumlar mazide kaldı maalesef. Eğer anne babandan birisi vefat ettiyse (Allah rahmet eylesin öyle bir şey varsa) onu bahane edip geçebilirsin.

Hocam açığa geçmek kalktı depremzedeler geçebiliyor diye biliyorum artık.

Hayır sadece depremzedeler değil açıkladım.

Geri
Yukarı