9. sınıfta devamsızlık silinebilir mi?

Ömer Emrh

Decapat
Daha fazla  
9. sınıfım ve 11 gün devamsızlıgım var bunu sildirebilir miyim veya okul değiştirsem olur mu silinir mi? Endüstri meslek lisesi.

Devamsızlık sildiremezsin, özürsüz devamsızlık yapmışsan özürlüye dönüştürebilirsin. Okul değiştirsen bile fayda etmez, devamsızlığı özürlüye çevirebilmen için rapor isteniyor ya da velinin izin alması gerekiyor.

Onun dışında bazı okullar bu işi "5" iş günü içerisinde yapmanızı istiyor. Aksi takdirde sonradan gelen rapor, izin vs. şeylerini kabul etmiyor.

Hocam silme yok diye biliyorum ben. Özürlüye geçirilir ancak @LAPSEKİLLİ BIG SMOKE anlar bu konudan.
Devamsızlık sildiremezsin, özürsüz devamsızlık yapmışsan özürlüye dönüştürebilirsin. Okul değiştirsen bile fayda etmez, devamsızlığı özürlüye çevirebilmen için rapor isteniyor ya da velinin izin alması gerekiyor.

Onun dışında bazı okullar bu işi "5" iş günü içerisinde yapmanızı istiyor. Aksi takdirde sonradan gelen rapor, izin vs. şeylerini kabul etmiyor.

Abi, diyelim 30 günü aştım, devamsızlıkta sınıfta kalınır mı, yoksa silinir mi? Sen bilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam öncelikle, Ben 9. sınıfta 40 gün devamsızlık sildiren bir insanım(2015). Nasıl yapılacağını anlatayım.
Okul değiştirme gibi bir planın varsa çok daha basit. Ailenden taşınma vb. gibi semtinden uzaklaşmanı sağlayan olaylar yaşadığına dair bir dilekçeyi okula gönderirsen rahatlıkla silinir. Bir diğer yolu da yeni geçeceğin okulun müdür yardımcısı ile konuşup bazı durumlar yüzünden okula gidemediğini ve yeni okulunda eğitimine devam etmek istediğini söylersen sistemden hallediyorlar.

Yukarıdaki mesajımda cevabını verdim. Ben bütün haklarımı doldurmuştum. Yani silinmese kalıyordum. Ama dilekçe ve okul değiştirme ile hallettim.
Buda gördüğünüz 2015 yılı devamsızlık tablom. Bir çok günü izinli olarak siliğ bir çoğunu da kayıtlardan silmişler.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.jpg
    Screenshot_1.jpg
    84,7 KB · Görüntüleme: 175

Geri
Yukarı