9. sınıfta günlük çalışma ile 70 üstü not alınır mı?

Pismaniyee

Hectopat
Günlük çalışma ile ortalamayı 70 üzerinde tutabilir miyim? Hocalar abartıyor mu bilmiyorum ama çok düşük notlar gelecek diyor. Sizin fikirleriniz nelerdir?

resim_2022-09-25_202918854.png

9. Sınıf notlarım haftalık genelde aylık çalışma. Arapça sayma.

Günlük çalışma ile ortalamayı 70 üzerinde tutabilir miyim? Hocalar abartıyor mu bilmiyorum ama çok düşük notlar gelecek diyor. Sizin fikirleriniz nelerdir?
10. sınıfta sınav öncesi çalışmayla 90 üstü ortalama aldım senin anlama kapasitene bağlı ben dersi dinleyince anlayan biriyim. 9. sınıf 87 idi (Birazcık kopya olabilir online olduğu için hiç derse girmemiştim) ama yine sınav öncesi çalışma vardı evde videolar izlemiştim sınav haftası ve erkenden okulda buluşup arkadaşlarla çalışmıştık.

0 çalışmayla alıyordum o notları. 1-2 derste düşüyordu. Düzenli çalışmayla 90 alınır rahatça.

Ayrıca okulunuz yüksek puanlı mı?

Geçen sene 9. sınıftım ilk dönem sadece dersleri dinledim ödevleri okulda yaptım ortalamam 92 ikinci dönem derslerde uyuduğum için ortalama 84'e düştü.

Sınavlara 1.5 hafta kala çalışmaya başlamıştım en düşük notum 62 idi. Matematik, Edebiyat vesaire 90 üstündeydi. O kadar zor değil ama basit de değil. Çalışın yani, son haftalara bırakmayın. Yaparsınız.

85 Ortaokul puanı vardı.
O zaman düzenli çalışmayla rahatça 90 üstü alırsınız. Sormamın sebebi yüksek puanlı okullarda hocaların aşırı zor sorma fantazileri var. Öyle bir okulda olsaydınız kesin konuşamazdım.

Ben de dahil olmak üzere iyi okullardakilerin yakındığı bir konu bu. Eğer derslerinizi fazla aksatmazsanız bu konuda rahatça sollarsınız iyi okulları. YKS puanı ise tamamen kişiye kalıyor, okulla bağlantısı yok.

İyi okuldan kastım çok yüksek puanlı okullar.

O zaman düzenli çalışmayla rahatça 90 üstü alırsınız. Sormamın sebebi yüksek puanlı okullarda hocaların aşırı zor sorma fantazileri var. Öyle bir okulda olsaydınız kesin konuşamazdım.

Ben de dahil olmak üzere iyi okullardakilerin yakındığı bir konu bu. Eğer derslerinizi fazla aksatmazsanız bu konuda rahatça sollarsınız iyi okulları. YKS puanı ise tamamen kişiye kalıyor, okulla bağlantısı yok.
Matematik hocası sınavda çıkacak soru tiplerini gösteriyor kolay geliyor. Fizik falan da söylüyor. Genel olarak kolay ama bir tek biyolojiyi anlamıyorum çok boş geliyor.

Geri
Yukarı