9. sınıfta İngilizceden kalınırsa sorumluluğa girilir mi?

tuttttuuw2

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar, ben biraz endişeliyim çünkü 9. sınıfım ve dersler aşırı zor. İngilizceden çok korkuyorum, İngilizceden kalırsam ne olur diye düşündüm yani sadece İngilizce notu 50'nin altında olursa, sorumluluk sınavına giriyor muyuz?

Evet, sorumluluk sınavına girersiniz. Sorumluluk sınavları geçen senelerde çok kolaydı. Bu sene nasıl olur bilemem ama korkulacak bir yanı yok. Ama bildiğiniz gibi fazla dersten kalırsanız sınıfta kalıyorsunuz.

1. ve 2. yazılınız + hocanızın gireceği 2 veya 3 sözlünün ortalaması 50 altında kalırsa seneye sorumluluk sınavına girersiniz. Eğer 3 dersten fazla ders ortalamanız 50'nin altında kalırsa sınıf tekrarı yapıyorsunuz.

1. ve 2. yazılınız + hocanızın gireceği 2 veya 3 sözlünün ortalaması 50 altında kalırsa seneye sorumluluk sınavına girersiniz. Eğer 3 dersten fazla ders ortalamanız 50'nin altında kalırsa sınıf tekrarı yapıyorsunuz.
Sorumluluk sınavı nasıl oluyor önümüzdeki senede sorumluluk sınavından kalırsak ne olur

Sorumluluk sınavı nasıl oluyor önümüzdeki senede sorumluluk sınavından kalırsak ne olur?

Hocam sınıfı geçtiniz ingilizceden kaldınız diyelim seneye yeniden 9. sınıf İngilizce sınavına giriyorsunuz gine geçemezseniz seneye giriyorsunuz geçene kadar girmeniz gerekiyor. Ayrıca sınavı geçene kadar mezun olamıyorsunuz.

Geri
Yukarı