9. sınıfta kalındıysa 2. dönem okul değiştirilebilir mi?

DenizAras

Hectopat
Daha fazla  
İyi Sosyaller.
İlk başta sevindiğim sonra piskolojimi alt üst eden bir okul kazandım ilk başta zar zor gittim geldim fakat bana ortamı hiç uygun gelmedi o yüzden okulu bıraktım sadece bu sene için. Şu an devamsızlığım 60 günün üzerinde ve 2. dönem okul değiştirmek istiyorum mümkün mü ya da seneye tekrar nakil yapabilir miyim?
Meslek lisesindeyim.

Evet 2. dönem değiştirebilirsin şubat'ın 1'inde nakil verebilirsin ama zaten devamsızlığın 60 günün üzerinde her türlü kalıyorsun maalesef.

Açıkta kalma oluyor mu hocam? Sırf kalmamak için açığa geçme gibi şeyler duymuştum, çünkü bildiğim kadarıyla düz açıkta devamsızlık yok ve sınıf sistemi falan yok.

Evet açıkta kalmak yok örgün eğitimde başarısız olan öğrenciler açığa geçip sınıf atlayabiliyorlar.

Peki sınıf atlama nasıl işliyor? Çünkü 1 senede sadece 2 sınava girmiyorlar mı 18 den küçükler? Yoksa sınıf ve devamsızlık diye bir şey olmadığı için yaz ve kış fark etmeksizin sınavlar oluyor mu?

Peki sınıf atlama nasıl işliyor? Çünkü 1 senede sadece 2 sınava girmiyorlar mı 18'den küçükler? Yoksa sınıf ve devamsızlık diye bir şey olmadığı için yaz ve kış fark etmeksizin sınavlar oluyor mu?

Acik öğretimde 4 dönem vardır ve her dönemde 2 sınav yapılır (18 yaş altı için) ve açık öğretimde sınıfta kalma yoktur 8 dönemin sonunda kredin yetiyorsa mezun olursun.

Acik öğretimde 4 dönem vardır ve her dönemde 2 sınav yapılır (18 yaş altı için) ve açık öğretimde sınıfta kalma yoktur 8 dönemin sonunda kredin yetiyorsa mezun olursun.

Anladım hocam, yani mesela 10.sınıfta olan ve 1 sene kalan biri açığa geçerek 1 sınıf atlayabilir mi yani?

Geri
Yukarı