9. sınıftan dershaneye başlamak

Abbdbpkr233

Hectopat
Daha fazla  
9'a bu sene geçeceğim ve babam beni dershaneye yazdıracak. Eylül'ün ilk haftasında sbs (seviye belirleme sınavı) sınavı var. Malumunuz 8.sınıfın 2.dönemini hiç görmedim. Ben de bu niyetle çalışmak istedim ama neredeyse hiç çalışmadım. Yüksek bir sınıfa girmem gerektiğini söylüyorlar aksi takdirde kendimi geliştiremeyeceğimi düşünüyorlar. Doğru mudur? 2.dönem konularını öğrenebilmek için ne yapabilirim? Eğer alt bir sınıfa düşersem ebeveynlerimin baskılarından nasıl kurtulabilirim?

Yüksek bir sınıfa girmem gerektiğini söylüyorlar aksi takdirde kendimi geliştiremeyeceğimi düşünüyorlar. Doğru mudur?
Değildir. Ben geçtiğimiz sene boyunca dershanenin en üst sınıfındaydım. Çoğu derste alt sınıflardan gerideydik, üst sınıflara hızlı anlatılıyor işi zırva. Sen kendini derse ver, tekrarlarını yap yeter.

Seviyeniz, tabi ki bu eğitim sisteminin ölçtüğü bir ezber seviyesi, üst sınıflara uygunsa sonraki seviye sınavlarında üst sınıflara alırlar sanırım. En kötü durumda yani.

Hocam 8'in 2. dönem konuları biraz ağırdı yanlış hatırlamıyorsam 1 ayda anca bitirebilirsiniz ama 9. sınıfta 8'den işinize yarayacak çok bir şey yok. Zaten temel 8'de oluşturuluyor, en detaylıları 9'a öğretiliyor gibi bir şey(Her konu için aynı değil). Ek olarak 9. sınıfı dershaneyle geçirmek bence mantıksız evet biraz fazla konu var ama günlük tekrarlarla çalışmalarla rahat bitirirsiniz tabii ben çalışamam diyorsanız dershaneye geçin.

Yanlış anlamışım soruyu ekliyorum buraya; seviyeniz yüksek olsun düşük olsun kendinizi geliştirebilirsiniz. Eylül'ün başına az kaldı ama iyi bir çalışmayla üstesinden gelebilirsiniz.

Seviyeniz, tabi ki bu eğitim sisteminin ölçtüğü bir ezber seviyesi, üst sınıflara uygunsa sonraki seviye sınavlarında üst sınıflara alırlar sanırım. En kötü durumda yani.
Dershane yöneticisi sene içinde aşırı iyi veya kötü olmazsa sınıf değiştirmiyoruz demişlerdi.

Sbs 2.dönemi kapsamaz muhtemelen hiç birimiz görmedik ki
Kapsayacak demişlerdi.

Baskıdan kurtulmak zor, iyi çalışıp başarmak zorundasın ben inanıyorum dostum bunu yapabilirsin!
Hocam yazın çalışmak gerçekten çok zor ya :/

9. sınıf için çok fazla sınıf olacağını düşünmüyorum, ek olarak çoğu öğrencinin de sınavı önemseyeceğini düşünmüyorum. Dolayısıyla biraz çalışarak büyük ihtimalle iyi sınıfa gidersiniz.
8. sınıf 2. dönem konularını hatırlamıyorum ama 9. sınıf derslerini anlatırken onları da anlatırlar, dert etmeyin. Ders çalışma olarak okulunuzda ve dershanedeki dersleri dinleyip verilen ödevleri bitirmeniz fazlasıyla yeterli olacaktır.

Geri
Yukarı