90.000 TL'ye kadar Gaming laptop önerisi

arda662

Kilopat
Makaleler
6
Yer
Mersin
Merhaba ahali. 90000 TL bütçem var, 5000 TL civarında artışa gidebilirim iyi bir ürün gelirse. Beklediğim özellikler:
  • Uzun vadede beni üzmeyecek, sorun yaşatmayacak olması.
  • Şarj probleminin olmaması. Şarjının 3-4 saat gitmesi lazım mümkünse. (bu süre zarfında öyle aşırı yük bindirmeyeceğim, açık kalsın yeterli.)
  • Isınma probleminin olmaması. Yine laptop olduğu için nispeten ısınır diye düşünüyorum ama tabii ki daha iyi soğutması olan modeller vardır.
  • Tercihen 64 GB RAM olsa daha iyi olur. Olmasa da sorun değil bu seçenek opsiyonel.
  • Ekran kartı iyi olmalı, yeri geldiğinde render almam gerekecek.
Şimdiden ilginecek tüm arkadaşlara kucak dolusu sevgiler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba ahali. 90000 TL bütçem var, 5000 TL civarında artışa gidebilirim iyi bir ürün gelirse. Beklediğim özellikler:
  • Şarj probleminin olmaması. Şarjının 3-4 saat gitmesi lazım mümkünse. (bu süre zarfında öyle aşırı yük bindirmeyeceğim, açık kalsın yeterli.)
  • Isınma probleminin olmaması. Yine laptop olduğu için nispeten ısınır diye düşünüyorum ama tabii ki daha iyi soğutması olan modeller vardır.
  • Tercihen 64 GB RAM olsa daha iyi olur. Olmasa da sorun değil bu seçenek opsiyonel.
Bütçe çıkar mı HP by OMEN/ Core i9 13900HX işlemci/ 32GB Ram/ 1TB NVMe SSD/ RTX 4090 Ekran Kartı /17.1"/ W11/ Gaming Laptop 7P6M0EA

Bütçeyi aşırı zorlamana da gerek yok.

Bütçe iyiymiş hayran kaldım.

Omen almanı önermem, stok termal macunları berbat geliyor ve 3-4 ay sonra yenilemek zorunda kalacaksın. Ayriyeten malzeme kalitesi çok iyi değil.

ASUS ROG STRIX SCAR 17 G733PZ-LL062 AMD RYZEN 9-7945HX 32GB DDR5 1TB SSD 12GB RTX4080 17.3 240Hz DOS « Gamers Arena - İntegra Teknoloji A.Ş. önerebilirim. Sırf 4090 var diye düşük tier bir modele atlamanı önermiyorum. Ayriyeten çoğu model 32GB geliyor, 64 almak için donanımdan feragat etmek zorunda kalabilirsin, bence sonradan yükseltmen en iyisi.

3000 Euro.
Bütçe iyiymiş hayran kaldım.

3. Dünya ülkeleri için çok yüksek ama çoğu Avrupa yada Türkiye’de yaşayıp Avrupadan kazananlar için yüksek olmakla birlikte aşırı yüksek bir maliyet değil. 3 aylık kiranız gibi düşünebilirsiniz.

legion 7i pro’da düşünebilirsiniz. Ne yazık ki şuan sadece vatan bilgisayarda var. En azından taksitten faydalanma şansınız olur. Omene benzer performanslı ama daha kalite bir kasa ve soğutma sistemi mevcut.

Düzeltme.
Stokta legion kalmamış.

Scar 17'yi özellikle atmamın sebebi AMD işlemcilerin pil ömrünün daha iyi olması. Ayriyeten piyasadaki en iyi iki laptop işlemcisi 13980HX ve 7945HX olduğundan o veya bu olmasının bir mahsuru yok. 7945HX bir tık daha iyi diye biliyorum.

Geri
Yukarı