900 - 1000 TL Sistem Toplama

Rami ddr4 seçmişsiniz uyumsuz.

Öncelikle merhaba herkese yardımlarınız için sağolunda hangi sistemi alim kafam karıştı ?

Birde şu HDD ve SSD olayını tam bilmiyorum HDD şart değilmi siz SSD koymuşsunuz.

Saian 1.053,14 TL yapıyor ben 1000 TL aşmıyacak sistem demiştim durumum maalesef yok.
Ssd hddye göre daha az kapasiteli ama hızlı. Bu fiyata hdd tavsiye ediyorum ben. Bide bütçe aşıyor demissiniz ama sizin topladığınız sistemde de aşmış ondan dolayı 50tl aşmanın zararı olmaz diye düşündüm.

Kardeş alacağın anakartın aldığın işlemciyi destekleyip desteklemediğini araştırmanı oneririm. Benim basıma geldi amd a10 7870k ilslemciye msi marka bi anakart aldım fm2+ yazısını gorunce tamam bu olur dedim ama megerse godavari işlemcileri desteklemiyomus mevcut bios guncellemeside yoktu olsa yapacaktım. Bende yeni bi anakart alarak sorunu cozdum. Kartın üretici sitesinden kontrol et hangilerini destekliyo, bios sürümüne görede değişiyo.

Kardeş alacağın anakartın aldığın işlemciyi destekleyip desteklemediğini araştırmanı oneririm. Benim basıma geldi amd a10 7870k ilslemciye msi marka bi anakart aldım fm2+ yazısını gorunce tamam bu olur dedim ama megerse godavari işlemcileri desteklemiyomus mevcut bios guncellemeside yoktu olsa yapacaktım. Bende yeni bi anakart alarak sorunu cozdum. Kartın üretici sitesinden kontrol et hangilerini destekliyo, bios sürümüne görede değişiyo.
Hangi anakartı kullandınız? Fm2+ ise olması lazim.

Fm2+ yazısına aldanmayın benim aldıgımdada fm2+ yazıyo fakat godavari olanları calıstırmıyo. Hatta a10 7870k yı calıstırmayınca a4 6300 taktım ondada ekran bozuk gösteriyordu, bios güncellemesi yaptım a4 duzgun çalıştı ama a10 yine çalışmadı en son kaveriye kadar destek veriyomuş, godavari yok. Marka msi ama modelini hatırlayamıycam. Ürünün sitesinde hangi islemcilere destek verdigi yazar, bios surumleriyle birlikte. Yeni bi anakart alırken muhakkak kontrol edin.
Bisey daha ekliyim ben ekran kartsız kullanmak icin almıştım sonradan bide ekran kart ekledim msi r7 370 ama pek memnun degilim. aynı paraya alınabilen bi fx işlemci daha yuksek performans veriyo. Hatta daha dusuk fiyatlı olan işlemciler bile aynı ekran kartıyla daha yuksek fps verebiliyo. Yani ilerde ekran kartı alır takarım derseniz hata yaparsınız. Bekleyip hem işlemci hem ekran kartını beraber almanız daha iyi olur.

Bunu alacağım herkese teşşekürler kasa ve anakart uyumlumu ?

Kasa ve Anakart uyumluysa direk alacam.

Dosya Ekleri

• wqeewqwqweqwweeewwweqwewewweq.PNG
    wqeewqwqweqwweeewwweqwewewweq.PNG
    54,7 KB · Görüntüleme: 112
Alma bence. Ben R7 250 kullanarak söylüyorum o kart sana yetersiz kalacaktır. Onun yerine DDR4 ve ya APU bir sistem topla daha iyi.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı