900 Mbps internette indirme hızı düşük

Mehmetcnnr

Centipat
Daha fazla  
1 gigabit internet alıyorum sppedtestden yaptığım testlerde 900 üzeri hız alıyorum ama internet üzerinden dosya indirmeye çalıştığım zaman maksimum 20 mb/s'ye hıza çıkıyor. Denediğim yerler; Steam, Epic, IDM, u-Torrent hepsinde aynı 20'yi geçmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
1. Steam indirme sunucunuzu bölgenize göre değiştirin.
2. Steam>Ayarlar>İndirmeler kısmından bant hızını kısıtlamış olabilirsiniz.
3. Diskinizin hızı çok yavaş olabilir.
4. Steamde aşılamaz bir hız sınırı mevcut olabilir.

İndirdiğiniz platformdan platforma indirme hızı değişiyor. Epic Games de daha yavaş inen oyun Steam de daha hızlı inebilir. Yukarıdaki cevap gibi, bant hızı kısıtlanmış olabilir.

Peki paketiniz 1Gbps mi?

Superonline kullanıcıları Speedtestte Superonline sunucularına hız testi yaptığında paket hızından daha yüksek hız alırlar, Superonline hariç sunuculara paket hızıyla erişirler.

evet paketim 1gbp yeni değiştirdim yüksek meblağ ile geçtim hemde yeni müşteri olmadığım için 349 tl gibi bi fiyata geçtim başka firmalara baktım kimse nin burda altyapısı yoktu mecbur kaldım bu paraları vermeye ama olmuyor kullanamıyorum

1. Steam indirme sunucunuzu bölgenize göre değiştirin.
2. Steam>Ayarlar>İndirmeler kısmından bant hızını kısıtlamış olabilirsiniz.
3. Diskinizin hızı çok yavaş olabilir.
4. Steamde aşılamaz bir hız sınırı mevcut olabilir.
sistemi yeni topladım m2 ssd var diskle igili bir problem olucağını sanmıyorum

İsterseniz 10 Gbps bağlantınız olsun. Sunucular sırf siz yüklenip diğer kişilerin indirmesini yavaşlatmayın diye bandwidth throttle yani bant genişliği kısıtlaması uygular. Speedtest ya da nPerf üzerinden hız testi yapıp sonuçları atar mısınız?

Adsız.png

IDM kısıtlamıyor diye biliyorum ama onda da 12 MB/S görüyorum en fazla.

Son düzenleyen: Moderatör:
1 gigabit internet alıyorum sppedtestden yaptığım testlerde 900 üzeri hız alıyorum ama internet üzerinden dosya indirmeye çalıştığım zaman maksimum 20 mb/s'ye hıza çıkıyor. Denediğim yerler; Steam, Epic, IDM, u-Torrent hepsinde aynı 20'yi geçmiyor.

Çünkü hepsinin sunucuları 1000 mvps interneti kaldırmıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı