900 TL monitör tavsiyesi

Oyuncanavarii

Hectopat
Daha fazla  
24" düşünüyorum Full HD. Aklımda birkaç monitör var tavsiyelerinizi bekliyorum IPS ya da VA panel alacağım kesinlikle. 144'ler çok pahalı geldi. FreeSync şart. 1ms ve 4ms çok fark eder mi?
monitörler
Bunları bulabildim mantıklı olarak. Acer'in yeni modelide var IPS 1 ms ancak 890 TL fiyatı. 1100 TL civarı 144 Hz olsa alabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Monitörlerle alakalı çok bir bilgim yok fakat şöyle söyleyim sana. Şu an 900 tl ye aldıgn monitör 1-2 ay içinde 700 tl ye düşecek. Yani şu an bekle bence eğer acelesi yok ise. Dolar kurunun yükselmesiyle artan fiyatlar ve mağazalar kapalı oldugundan internette şişen fiyatlarla birlikte 600-700 TL bandında olan ürünler 1000 tl ye kadar dayanmış durumda. 1 lira dolar artması 300 tl bir farka neden açmaz. Maksimum 80-90 tl artması lazımdı. Dediğim gibi şu an mağazalar kapalı. Mağazalar açıldıgı zaman herşey biraz normalleştiği zaman 900 tl ye çok iyi bir monitör alırsın. Şimdi para israfından başka birşey değil kardeşim.

Monitörlerle alakalı çok bir bilgim yok fakat şöyle söyleyim sana. Şu an 900 TL'ye aldıgn monitör 1-2 ay içinde 700 TL'ye düşecek. Yani şu an bekle bence eğer acelesi yok ise. Dolar kurunun yükselmesiyle artan fiyatlar ve mağazalar kapalı oldugundan internette şişen fiyatlarla birlikte 600-700 TL bandında olan ürünler 1000 TL'ye kadar dayanmış durumda. 1 lira dolar artması 300 TL bir farka neden açmaz. Maksimum 80-90 TL artması lazımdı. Dediğim gibi şu an mağazalar kapalı. Mağazalar açıldıgı zaman her şey biraz normalleştiği zaman 900 TL'ye çok iyi bir monitör alırsın. Şimdi para israfından başka bir şey değil kardeşim.

Anladım ancak bazı ürünlerde mesela Acer markasında zam değil aksine indirim olmuş. 5 ay önce 725 TL imiş geçen ay 819TL imiş. Şu anda 800TL olduğu için mantıklı gelmişti.

Monitörlerle alakalı çok bir bilgim yok fakat şöyle söyleyim sana. Şu an 900 TL'ye aldıgn monitör 1-2 ay içinde 700 TL'ye düşecek. Yani şu an bekle bence eğer acelesi yok ise. Dolar kurunun yükselmesiyle artan fiyatlar ve mağazalar kapalı oldugundan internette şişen fiyatlarla birlikte 600-700 TL bandında olan ürünler 1000 TL'ye kadar dayanmış durumda. 1 lira dolar artması 300 TL bir farka neden açmaz. Maksimum 80-90 TL artması lazımdı. Dediğim gibi şu an mağazalar kapalı. Mağazalar açıldıgı zaman her şey biraz normalleştiği zaman 900 TL'ye çok iyi bir monitör alırsın. Şimdi para israfından başka bir şey değil kardeşim.

Katılıyorum umarım dolar daha fazla artmaz.
24" düşünüyorum Full HD. Aklımda birkaç monitör var tavsiyelerinizi bekliyorum IPS ya da VA panel alacağım kesinlikle. 144'ler çok pahalı geldi. FreeSync şart. 1ms ve 4ms çok fark eder mi?
monitörler
Bunları bulabildim mantıklı olarak. Acer'in yeni modelide var IPS 1 ms ancak 890 TL fiyatı. 1100 TL civarı 144 Hz olsa alabilirim.

75 Hz almanı önermem. Ben Lenovo monitörü 850 liraya aldm 144Hz 1ms. Şimdi 1250 lira ediyor.
Ayriyeten AOC 24G2U öneririm ama fiyatı cok artmış 1200 civarı idi şu anda 1800.

Anladım ancak bazı ürünlerde mesela Acer markasında zam değil aksine indirim olmuş. 5 ay önce 725 TL imiş geçen ay 819TL imiş. Şu anda 800TL olduğu için mantıklı gelmişti.

Geçen ayda pandemi vardı. Önemli olan mart başındaki fiyatlardır hocam. Mart başında 700 tl dir o ürün. Sonra 819 a çıkartıp geri 800 e indirip hooop biz inidirp yaptık demişlerdir. Lütfen bu tuzaklara düşmeyin. Sabredin. Paranız cebinizde kalsın sonra pişman olmayın.

Geçen ayda pandemi vardı. Önemli olan mart başındaki fiyatlardır hocam. Mart başında 700 TL'dir o ürün. Sonra 819'a çıkartıp geri 800'e indirip hooop biz inidirp yaptık demişlerdir. Lütfen bu tuzaklara düşmeyin. Sabredin. Paranız cebinizde kalsın sonra pişman olmayın.

Piyasada örneğin 1000 lira eden ürünü 2000 lira yapıp sonrada indirim yaptık deyip 1000TL'ye geri düşürmeleri gerçekten 200 IQ hareket.

Geçen ayda pandemi vardı. Önemli olan mart başındaki fiyatlardır hocam. Mart başında 700 TL'dir o ürün. Sonra 819'a çıkartıp geri 800'e indirip hooop biz inidirp yaptık demişlerdir. Lütfen bu tuzaklara düşmeyin. Sabredin. Paranız cebinizde kalsın sonra pişman olmayın.

756TL imiş mart başında. Aciliyeti yok hocam şu an 27 Inc 72Hz Samsung kullanıyorum ama bana çok büyük geliyor odaklanamıyorum o yüzden 24 Inc düşünüyordum.

Bu konuyla alakalı bir konu konu açtım hocam. Genel görünüm onaylanmasından sonra sizlere link atarım. Uzun uzun yazdım. Umarım fikrinizi değiştiririm.
756TL imiş mart başında. Aciliyeti yok hocam şu an 27 Inc 72Hz Samsung kullanıyorum ama bana çok büyük geliyor odaklanamıyorum o yüzden 24 Inc düşünüyordum.

Acelesi yok ise bekleyin hocam. Sadece 2 ay daha sabtedin. Emin olun belki teşekkür edersiniz. Şu an fiyatlar çok uçuk. Bu arada monitörleri internetten almanıı tavsiye etmem. Vatan müşteri hizmetlerinde beklerken 2 farklı saatte 2 kişi Kargodan kırık çıkmış monitörleri getirdi. Düşünün UPS gibi sağlam bir kargo şirketinde bile bu tarz istisnalar oluyor ise monitörlerin internetten alınmamasıdır benim fikrim. Monitörler aşırı derecede hassastır.
Pandemi başlamadan önce Cooler masterın işlemci soğutucusunu alacaktım. Fakat stokta kalmadığı için Beklemek zorundaydım. İnternetten sipariş veremiyordum çünkü montaj yapmayı bilmiyordum. Vatandan alıp montajını orada yaptıracaktım. Neyse 189 TL ye alacaktım. Sonra mağazalar kapandı falan filan şimdi fiyatına bir baktım 349 TL. Böyle birşey olamaz hocam. Ben şimdi bu ürünü alırsam 2 ay sonra tekrar 200 tl ye düştüğü zaman çok pişman olurum. En iyisi beklemek...

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı