900 TL'ye 3600 MHz RAM önerisi

ali455

Centipat
Sistemimdeki RAM'lerimi yükseltmek istiyorum güncel donanımım.
  • MSI Gaming Z170A M7 anakart
  • i7 6700K işlemci
  • MSI mech 5700XT ekran kartı
  • Samsung 970 Evo Plus 1 TB M.2 SSD
  • Samsung 970 Pro 512 GB M.2 SSD
  • G.Skill DDR4 2400 MHz 2x8 RAM
  • Corsair 750 Watt güç kaynağı
Kısaca donanım böyle. 3600 MHz RAM'lere geçmek istiyorum.
Sizce nasıl, alınır mı ve bu bellekler benim sistemime uyum sağlar mı? İlerde aynı bellek kitini alınca 4x8 3600MHz çalıştıra bilecek miyim? Anakartım 3600 MHz destekliyor, 900TL bir bütçem, var linkteki üründen başka bir tercihiniz olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ürün güzel, görünüşünü sevdiyseniz almamanız içi bir sebep yok.

Evet.

Alternatif olarak bu veya bu modeli öneririm. Fakat yanılmıyorsam sizin attığınız model ikisinden de daha iyi.
Sistem ile uyumsuzluk yapmaz yani bu attıgım RAM ler. Vatan KDV indirimini bekleyip alıyım ozaman ben bu RAM leri.
Bir konuda okumuştum 4 slot da OC mod calışmıyor diye.

RAM hizi arttirmak 6. Nesil Intel icin bir sey farkettirmez. AMD Ryzen gibi degisiklik bekleme sistemden. 16 GB su an hersey icin yeter. Bellek miktarini artiracagim diyorsan ayni RAM'lerden ekle. Kullandigin islemci icin 2133 Mhz ve 3000 Mhz RAM testleri;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Son düzenleme:
RAM hizi arttirmak 6. Nesil Intel icin bir sey farkettirmez. AMD Ryzen gibi degisiklik bekleme sistemden. 16 GB su an hersey icin yeter. Bellek miktarini artiracagim diyorsan ayni RAM'lerden ekle. Kullandigin islemci icin 2133 Mhz ve 3000 Mhz RAM testleri;
Evet şuan bütün hevesim kırıldı. 😅
RAM lerimi ellemiyim ozaman ben :)

Para senin tercih senin. Keyfine yapacagim diyorsan tabii yaparsin yine. Ama bir ise yarasin gorusuyle yapiyorsan hic yapma. Yaramayacak cunku. ☺
Oyunlarda 10-15 fps daha artsın istemiştim. İleriye dönük işey yarar diye ama şuan için vazgeçtim hiç bir işime yaramıycagı için almıycam. Sadice oyun oynuyorum, render veya grafik programıda kullanmıyorum böyle takılmaya devam. 😂

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı