9000 - 10.000 TL sistem toplama

Peki aticağim linkteki sistem nasıl
:MARS-AIR/AMD Ryzen 5 PRO 4650G/MSI Radeon RX 6500 XT MECH 2X 4G OC 4GB/16GB DDR4/240GB SSD/GAMING BILGISAYAR |ITOPYA.COM

İşlemcisi tükenmiş ama oradaki 5500 veya 5600 ile değiştirince 11bini geçmiyor
Kasa rezalet denebilir, ekran kartı çok kötü değil ama ileri dönüklük açısından pek iyi olduğu söylenemez. Anakart işinizi görür, ram/işlemci iyidir. SSD hakkında pek bilgim yok araştırmanızı öneririm.

Kasa rezalet denebilir, ekran kartı çok kötü değil ama ileri dönüklük açısından pek iyi olduğu söylenemez. Anakart işinizi görür, ram/işlemci iyidir. SSD hakkında pek bilgim yok araştırmanızı öneririm.
İşlemciyi 4500 yapıp kasayı thermaltake yaparsanız kalite açısından daha iyi olur. Ama ileride ekran kartını yükseltmek isterseniz 4500 darboağz yapabilir pek iyi bir işlemci değil çünkü

Peki önerdiğiniz site varmı?
İtopya güvenli diye biliyorum ben ama hiç alışveriş yapmadım

Peki önerdiğiniz site varmı?

İşlemciyi 4500 yapıp kasayı thermaltake yaparsanız kalite açısından daha iyi olur. Ama ileride ekran kartını yükseltmek isterseniz 4500 darboağz yapabilir pek iyi bir işlemci değil çünkü

Peki kasayı değişmessem ne gibi sonuçlar olabilir

birde o sistemdeki anakart için rezalet demişti biri doğrumu

ben bu kasayı alsam 5500 mu 5600 mu alım 4500 gibi bir işlemci almak istemiyorum

Ekran kartı içinde 3-4 yıl götürse yeter sonra satıp yeni bı ekran kartı alırım

Son düzenleme:
Peki kasayı değişmessem ne gibi sonuçlar olabilir

birde o sistemdeki anakart için rezalet demişti biri doğrumu

ben bu kasayı alsam 5500 mu 5600 mu alım 4500 gibi bir işlemci almak istemiyorum

Ekran kartı içinde 3-4 yıl götürse yeter sonra satıp yeni bı ekran kartı alırım
Hocam hava akışı kötü olabilir. En sıkıntılısı da güç kaynağı sıkıntı çıkarabilir. Düşük bir ihtimal olsa bile tüm sistemi bile yakabileceğini duydum. Sadece kasa olsa neyse ama güç kaynağı da kasayla birlikte geldiği için.

Anakart kötü evet ama sizinki gibi bir bütçeyle daha iyisi zor gibi duruyor.

ekran kartı orta/düşük ayarlarda 60 fps oynatır çoğu oyunu diye düşnüüyorum.

İşlemci konusunda haklısınız 4500 kötü bir işlemci. Daha bilgili hocalarım karar verse daha mantıklı olur bence. @messinicocugu

Hocam hava akışı kötü olabilir. En sıkıntılısı da güç kaynağı sıkıntı çıkarabilir. Düşük bir ihtimal olsa bile tüm sistemi bile yakabileceğini duydum. Sadece kasa olsa neyse ama güç kaynağı da kasayla birlikte geldiği için.

Anakart kötü evet ama sizinki gibi bir bütçeyle daha iyisi zor gibi duruyor.

ekran kartı orta/düşük ayarlarda 60 fps oynatır çoğu oyunu diye düşnüüyorum.

İşlemci konusunda haklısınız 4500 kötü bir işlemci. Daha bilgili hocalarım karar verse daha mantıklı olur bence. @messinicocugu
Anakart için ileride anakart satıp daha iyi bı anakart alabilirim değilmi mesela b450 veya b550 gibi

kasa içinse bende bişey bilemedim ne diyeceğimi bilemiyorum

Anakart için ileride anakart satıp daha iyi bı anakart alabilirim değilmi mesela b450 veya b550 gibi

kasa içinse bende bişey bilemedim ne diyeceğimi bilemiyorum
Tabi hocam ilerde alabilirsiniz. Şuan bence işinizi görür. Tabii sadece bana güvenmeyin daha @messinicocu hocam daha iyi bilir o daha kesin şey söyler.

Geri
Yukarı