9000-10000 TL Arası Monitör Dahil Sistem Toplama

death_stroke

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar.
Başlıkta belirttiğim gibi 1 ay içerisinde bir sistem toplamayı düşünüyorum. Oyun odaklı bir sistem almayı düşünüyorum. Özellikle AAA oyunlar oynayan birisiyim. Ancak her şeyden evvel bir kaç sorum olacak. Sizce yeni çıkacak Ryzen işlemcileri ve Nvidia 2xxx ekran kartlarını beklemeli miyim? Hepinize şimdiden teşekkür ederim.

İntel 8700k+yeni çıkacak nvidia kartlardan xx80 öneririm
Bekleyebirsen senin için her türlü faydası olacaktır. Hazır alıyorken en güncelini almış olursun. Baksanıza şuan GTX 980 kaç senelik kart hala canavar gibi. :)
Peki ne zaman çıkar yeni nvidia ekran kartları bir tahmininiz veya bilginiz var mı? Birde eğer toplasanız nasıl bir bilgisayar toplardınız en çok hangi parçalara önem vermeliyim?

Nisan gibi çıkacak deniyor.
PSU ve anakart önemli bileşenler. Uzun süre güncellenmeyecek parçalar sonuçta. Oyunlar ve programlar için de ekran kartı önemli. Ekran kartına yetişmek için işlemci de önemli. Bu işlemler yapılırken sistemin açılabilmesi için RAM ve içine Windows kuracağınız depolama birimleri de önemli. Bu saydıklarımı içine koyacağınız kasa da önemli.
Kısaca, önemsiz denilebilecek bir parça yok. Bu yüzden dengeli ve kaliteli bir sistem toplamaya çalışın :)

Nisan gibi çıkacak deniyor.
PSU ve anakart önemli bileşenler. Uzun süre güncellenmeyecek parçalar sonuçta. Oyunlar ve programlar için de ekran kartı önemli. Ekran kartına yetişmek için işlemci de önemli. Bu işlemler yapılırken sistemin açılabilmesi için RAM ve içine Windows kuracağınız depolama birimleri de önemli. Bu saydıklarımı içine koyacağınız kasa da önemli.
Kısaca, önemsiz denilebilecek bir parça yok. Bu yüzden dengeli ve kaliteli bir sistem toplamaya çalışın :)
:LOL::LOL::LOL: Gerçekten benim aklımdan geçenleri söyledin. Bende bilgisayar toplarken tamamen bunları yaşıyorum. Mesela örnek vermek gerekirse GTX 1070 Tİ mı? Yoksa GTX 1080 mi? Bunu çok düşünüyorum mesela?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı