9000-10000 TL arası sistem tavsiyesi

Eki Görüntüle 238752Eki Görüntüle 238753Eki Görüntüle 238754Eki Görüntüle 238755
HDD'yi 2 tane 2GB yani toplamda 4GB seçtim. RAM olarak da 3200Mhz seçip 4X8 yani 32GB olarak seçtim. Hem tüm slotlar dolmuş hem de yakışıklı bir görüntüye sahip olmuş olacak. Başka siteden toplayacaksanız işlemciyi R7 1800, güç kaynağını da 700W üstü 80+ sertifikalı FSP marka seçmenizi, Corsair seçememenizi öneririm. Monitör önerisi ister misiniz?

Senin seçimlerinden bir veya 2 farklı şey var onlar uyumlumudur? Ekran olarak onu seçtim ama farklı bir şey söylersen onu alıyım. Ekran için 3000 tl düşünüyorum. Belki 500 tl daha çıkabilirim. Birkaç aya alacağım parçaları. High Power 850W 80+ Gold PSU iyimidir yeterlimi yada daha düşüğünü alayım mı? Bir de ekran kartı olarak Asus'unkini mi almalıyım? yoksa MSI'nin mi almalıyım?

Dosya Ekleri

• Screenshot 1.png
    Screenshot 1.png
    66,4 KB · Görüntüleme: 116
  • Screenshot 2.png
    Screenshot 2.png
    32,1 KB · Görüntüleme: 101
  • Screenshot 3.png
    Screenshot 3.png
    110,8 KB · Görüntüleme: 91
1080Tİ'ın Gigabyte modeli DirectX 12.1 destekliyor. Eğer canlı canlı almak istiyorsanız ve İstanbul'daysanız aynı sistemi İtopya'dan toplayabilirim.

Monitör olarak bunu öneririm, Acer Predator XB281HKBMIPRZ 28" 1ms (DVI-D+HDMI+Display) Fiyatı
1080Ti'nin Referans modelini almanızı önermem. Onun dışında sistem güzel.

Teşekkürler Asus'un yerine bunu alıcam. Kaç hz olduğunu göremedim sadece bilginiz varmı?
1080Tİ'ın Gigabyte modeli DirectX 12.1 destekliyor. Eğer canlı canlı almak istiyorsanız ve İstanbul'daysanız aynı sistemi İtopya'dan toplayabilirim.
Bilmiyordum onu teşekkürler. Ankarada yaşıyorum. Teknobiyotik den alırsam ürünleri sıkıntı çıkarmı yada önereceğiniz başka bir site var mı?

Bilmiyordum onu teşekkürler. Ankarada yaşıyorum. Teknobiyotik den alırsam ürünleri sıkıntı çıkarmı yada önereceğiniz başka bir site var mı?

Teknobiyotik, İncehesap, İtopya ve Nanokatalog güvenlidir ancak Nanokatalog'da kargonuz geç gelecektir.

Eki Görüntüle 238752Eki Görüntüle 238753Eki Görüntüle 238754Eki Görüntüle 238755
HDD'yi 2 tane 2GB yani toplamda 4GB seçtim. RAM olarak da 3200Mhz seçip 4X8 yani 32GB olarak seçtim. Hem tüm slotlar dolmuş hem de yakışıklı bir görüntüye sahip olmuş olacak. Başka siteden toplayacaksanız işlemciyi R7 1800, güç kaynağını da 700W üstü 80+ sertifikalı FSP marka seçmenizi, Corsair seçememenizi öneririm. Monitör önerisi ister misiniz?

32GB RAM alıp uzaya çıkacaksınız sanırım. İşlemciyi yükseltin.

32GB RAM alıp uzaya çıkacaksınız sanırım. İşlemciyi yükseltin.
İşlemciyi yükselttiği takdirde (Ancak R7 1800X olur.) sıvı soğutma alması gerekir. O kadar masrafa gerek yok çünkü arada fazla bir performans farkı da yok. Oyunlarda önemli olan ekran kartıdır ve o da DirectX 12.1 destekliyor. Yani ileriye dönük bir ekran kartı. Daha fazla masrafa gerek yok.

İşlemciyi yükselttiği takdirde (Ancak R7 1800X olur.) sıvı soğutma alması gerekir. O kadar masrafa gerek yok çünkü arada fazla bir performans farkı da yok. Oyunlarda önemli olan ekran kartıdır ve o da DirectX 12.1 destekliyor. Yani ileriye dönük bir ekran kartı. Daha fazla masrafa gerek yok.

Ben zaten demedim ki işlemci oynatıyor oyunu :LOL: Sadece o sisteme 32 GB RAM kullanmanın hatta çoğu sistemde kullanmanın mantıksız olduğunu belirtmek istedim. Ayrıca madem hoş bir hava katmak istiyorsunuz kasaya GSKILL TRIDENT Z RGB alın müziğe duyarlı bir RAM'dir kendisi. Daha sonra gidin bir elektronikçiye Bass'a duyarlı led yapımını öğrenin yapın akşamları 'Discoo' yaparsınız (y)

Artı olarak 1700 modeli ne kadar güçlü olursa olsun işlemci kullanımının çok olacağını düşünüyorum öyle bir kart için buna bağlı olarak öyle bir yorum yaptım. Sadece bir düşünce doğruluğunu iddaa etmiyorum.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı