9000₺ oyun bilgisayarı toplama

Bütçe
9000₺

kemencist

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese merhabalar. En son bilgisayarımı 7-8 sene önce toplatmıştım, o zamandan bu zamana değişen şeyler olmuş. Bu toplayacağım bilgisayarla sadece oyun oynayacağım. Yayın vs. yapmayacağım. Vatan'ın 2 şubesine gittim ama beni tatmin etmediler hemen ellerindeki hazır sistemleri önerıyorlar. İşin içinden çıkamıyorum. Ben de sizlerden yardım alayım dedim. Bu fiyata monitörde dahil olacak ve ekran kartını ikinci el olarak(garantisi devam eden) almayı düşünüyorum. Örneğin; ASUS GeForce GTX 1080 Ti 11GB GDDR5X 352 Bit(tavsiyelere de açığım). 2 sorum olacak:

1)Bu bütçeli bir sistemde oyunları 4K çözünürlükte oynayabilir miyim ve 4K'lı monitöre ihtiyaç var mı?
2)Windows 10'a o kadar para vermeye gerek var mı? Daha ucuz bir yolu var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
1- 1080Ti çok güçlü bir kart ve temiz şekilde 3000TL civarına güzel bir model alabilirseniz bence gayet mantıklı. 4K biraz zorlama olur gibi. 4K monitör olmadıktan sonra 4K nasıl oynayacaksınız? 1080P veya 2K monitörde DSR ile 4K'a çekebilirsiniz çözünürlüğü ancak gerçek 4K olmaz. 2K çok tatlı ve bence 32'' monitörlere bile çok rahat yeten güzel bir çözünürlük. Tercih sizin. Oynamayı düşündüğünüz oyunların şu an 1080Ti ile 4K'da kaç FPS verdiklerini Youtube üzerinden bakabilirsiniz.

2- Ucuz keyler vardı satılan sağda solda, konulara bakın isterseniz veya konu açabilirsiniz.

Açıklama;
- 3600X çok güzel ve 1K / 2K / 4K farketmez her türlü seçilebilir bir işlemci. Oyun için zaten 3700X 3800X 3900X ile aralarında çok az farklar oluyor çok güçlü ekran kartı testlerinde bunu görebilirsiniz. Yayın-render işiniz yoksa 3600X çok güzel olur.
- Anakartı makul ve yeterli seçtim. İsterseniz Tomahawk MAX veya TUF PLUS alınabilir (B450).
- RAM'ler yeterli. Ufak bir OC ile frekansı artırabilirsiniz (@Tolga Samet konularını okuduktan sonra bu RAM bile israf geliyor bana -_-)
- Nvme vs SATA SSD olarak günlük kullanıcıya yansıyan bir fark yok. Tercih sizin. Dilerseniz 500GB Nvme + 2TB HDD alabilirsiniz aynı fiyata.
-AirHawk DUO önerdim ama alternatifleri de önereyim; P400A / One Eclipse.
-PSU yeterli kalitede ve GOLD / yarı modüler.
1583954596590.png

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı