9000 TL Bütçe İle Mayıs-Haziran'a Kadar Beklenmeli mi?

VapeArt

Decapat
Selamlar, bir süredir bilgisayar toplamak için para biriktiriyordum lakin ekran kartı fiyatlarının uçmasıyla tam bir çıkmaza girdim.
Şu an kasa için ayırabileceğim maksimum 9000TL bütçem var. 10 sene sonra bilgisayar toplayacağım, toplamışken 1660 Ti falan almayayım diyorum.
Minimum RTX2060 - R5 3600 gibi bir kasa toplamak istiyorum fakat hiçbir yerde stok yok, varsa da fiyatlar şişik.
Örneğin: R5 3600 - RTX 2060 - B550M anakart - 500GB NVMe M.2 SSD - Corsair Vengeance RGB Pro 2x8 RAM - 1TB HDD'li sistem nasıl olur?
Almışken bir 5-6 yıl daha rahat götürsün istiyorum.
Sizce Mayıs-Haziran ayına kadar beklemeli miyim, yoksa şimdiden almak mı lazım? Fikirlerinize ihtiyacım var.

3060 ekran kartlı hazır sistemler gelecek, onları takip etmeni tavsiye ederim. Şu an rtx 2060 içeren hazır sistemler haddinden fazla fiyata satılıyor.

3060 ekran kartlı hazır sistemler gelecek, onları takip etmeni tavsiye ederim. Şu an rtx 2060 içeren hazır sistemler haddinden fazla fiyata satılıyor.
Bu bütçe ile alınabilir mi sizce? Mayıs-Hazirana kadar beklesek ne değişir?
Hocam istesen de alamazsın ki zaten. 2060'a bütçenin yarısından fazlasını vermen lazım.
Şuan 8500TL ye bile hazır sistem var hocam. Yalnız söylediğim gibi aşırı kararsız durumdayım. Sanırım beklemek daha iyi olacak.
25 Şubat'ta RTX3060 çıkıcak yüksel ihtimal de sadece hazır sistem olarak gelicek.
Ortalama fiyatlar ne olur sizce?
Beklemek daha mantıklı olur, 11. Nesil ile güzel bir sistem dizilebilir.
Ryzen işlemci düşünüyorum hocam. Bu arada, sizce anakart olarak B450 mi b550 mi tercih etmeliyim. B450 tercih edersem 5-6 yıl içinde ne gibi eksiklikler yaşarım?

Şuan için konuşmak gerekirse sadece oyun için 10400F tercih edilebilir, daha mantıklı. Ancak Haziran'a kadar Ryzen 5600 modeli çıkabilir, Intel 11. nesil çıkabilir. Ancak tahmini konuşmam gerekirse 3060lı bir sistem toplanır rahatça. Fiyatlar düşerse 3060ti sistem bile mümkün olabilir.

Selamlar, bir süredir bilgisayar toplamak için para biriktiriyordum lakin ekran kartı fiyatlarının uçmasıyla tam bir çıkmaza girdim.
Şu an kasa için ayırabileceğim maksimum 9000TL bütçem var. 10 sene sonra bilgisayar toplayacağım, toplamışken 1660 Ti falan almayayım diyorum.
Minimum RTX2060 - R5 3600 gibi bir kasa toplamak istiyorum fakat hiçbir yerde stok yok, varsa da fiyatlar şişik.
Örneğin: R5 3600 - RTX 2060 - B550M anakart - 500GB NVMe M.2 SSD - Corsair Vengeance RGB Pro 2x8 RAM - 1TB HDD'li sistem nasıl olur?
Almışken bir 5-6 yıl daha rahat götürsün istiyorum.
Sizce Mayıs-Haziran ayına kadar beklemeli miyim, yoksa şimdiden almak mı lazım? Fikirlerinize ihtiyacım var.

Bu bütçe ile alınabilir mi sizce? Mayıs-Hazirana kadar beklesek ne değişir?

Şuan 8500TL ye bile hazır sistem var hocam. Yalnız söylediğim gibi aşırı kararsız durumdayım. Sanırım beklemek daha iyi olacak.

Ortalama fiyatlar ne olur sizce?

Ryzen işlemci düşünüyorum hocam. Bu arada, sizce anakart olarak B450 mi b550 mi tercih etmeliyim. B450 tercih edersem 5-6 yıl içinde ne gibi eksiklikler yaşarım?
Beklemenin değiştireceği tek şey 3060 alabilme ihtimali. Çünkü şu an bile 2060 bulunduran sistemler 8500-9000 civarında satılıyor. Haziran-mayıs gibi yine satılacaktır bu sistemler. En azından o dönemde 3060 bulma ihtimali artar diye düşünüyorum. Belki 3. parti 30 serisi kartlar gelmiş olur ve piyasa biraz daha rahatlar. Risk tabii, risksiz iş yok.

Geri
Yukarı