9000 TL civarı Gaming laptop tavsiyesi

9750H, 370H'dan bayağı bir daha güçlü. Aynı şekilde RTX 2060' 1660Tİ'den. Ama 2000Tl'ye değer mi,tartışılır. Uzun vadede kullanacaksanız gözünüzü karartıp İntel olanı alabilirsiniz.

Aslında laptop işlemcileri için diyerek sıyrılabilirdim, çünkü masaüstü PC'ler için çok güçlü bir savunmam yok. Hız ve iş yükü güç tüketimi ve ısı ile doğru orantılı olmalıdır diyebiliyorum. :)
Sıyrılmanıza gerek yok, herşey ortada zaten. Stok soğutucu koymayan, rakibi atak yapmasa düşük thread'da kalan, hakettiği fiyatın fazlasını isteyen ve her yıl soket değiştirerek insanları masrafa sokan bir firmanın fanboyu olmanız garibime geliyor. Neyse yanlış yerde tartışmayalım.

Ryzeni al renderde 1 numara ve csgo lol dota 2 gibi a inteli yer cünkü o oyunlar önbelleğe yükleniyor diye biliyorum yanlış rsey dediysem düzeltin ama amd islemciler bu 3 oyun gibilerinde testlere bakılırsa daha iyi

Sıyrılmanıza gerek yok, herşey ortada zaten. Stok soğutucu koymayan, rakibi atak yapmasa düşük thread'da kalan, hakettiği fiyatın fazlasını isteyen ve her yıl soket değiştirerek insanları masrafa sokan bir firmanın fanboyu olmanız garibime geliyor.
Fanboy değil de, hiçbir zaman AMD'ye şans vermemiş biri diyebilirsiniz. Stok soğutucu çıktı benim satın aldığımda. Seçiminize dolaylı yoldan bir hakaret etmek istemedim. Yeni nesil üretimlerde ikisi de çok iyi olacak zaten. Büyük oranda da taleple ilgili aslında.

Fanboy değil de, hiçbir zaman AMD'ye şans vermemiş biri diyebilirsiniz. Stok soğutucu çıktı benim satın aldığımda. Seçiminize dolaylı yoldan bir hakaret etmek istemedim. Yeni nesil üretimlerde ikisi de çok iyi olacak zaten. Büyük oranda da taleple ilgili aslında.
İntel işlemcinin yanında çıkan aleti soğutucu saymanız garip :D. AMD'ye şans vermeden konuşmanızda garip.

Evet, yine de böyle devam edecek olmam da öyle. Stok fana önem vermeleri çok ısındığı için de olabilir :)
i9 9900K stok soğutucu ile benchmark testlerinde 100 dereceyi görmüş bir işlemci. Bana stok soğutucu ile ısınma problemi olmayan intel yeni nesil işlemci kullanıcısı gösterebilirmisiniz? Gösteremezsiniz. Benim göstermeme gerek yok, forumda birçok stok soğutuculu amd kullanan arkadaş var.

i9 9900K stok soğutucu ile benchmark testlerinde 100 dereceyi görmüş bir işlemci. Bana stok soğutucu ile ısınma problemi olmayan intel yeni nesil işlemci kullanıcısı gösterebilirmisiniz? Gösteremezsiniz. Benim göstermeme gerek yok, forumda birçok stok soğutuculu amd kullanan arkadaş var.
Peki ısındığı da bu performansa ne kadar yansıyor, sistem kararsızlıkları veya veri kayıpları? 9900K çarpan kilidi açık ve çok ısınması da bundan, buna rağmen yeterli fan gücü hesaplanmamasını ben de doğru bulmuyorum.
Arkadaşlar , adam leptop önerisinde bulunun yazmış sizin tartıştığınız konuya bakın lütfen özelden tartışın ...
Önerdik leptop

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı