9000 TL ders için tablet önerisi

Jex Blake

Hectopat
  • Ders (PDF'lerin üzerine çizim yapıp not alacağım.)
  • Grafik tasarım.
  • Film, video izleyeceğim.
  • Çizim yapabileceğim.
  • İnternette gezinebileceğim.
  • (çok az ihtimalle edit yapabileceğim. Edit için daha üst seviye sanırım. Bütçem yetmiyorsa edit kriterini çıkarayım.)

Saydığım işlerde kullanabileceğim.
  • 8-9 bin bandında,
  • kalemi olan.
  • mümkünse çıkarabilen klavyesi olan.
  • işletim sistemi birkaç yıl güncelleme alacak.
Asıl önemli olan sorum. iPad mi Tab serisinden bir tablet mi?
Çoğu kişi tablet alacaksan IPad'den şaşma diyor. Mesela iPad 9.nesil bana yeter mi?
Eski kalmıyor mu?
Samsung Tab S8'in ekranı TFT imiş. Bu çok kötü mü süper AMOLED olması daha mı iyi?

iPad Air 4 vs Tab S8 hangisi daha iyi?

Gibi sorularım var yardımcı olur musunuz?

uzun yıllar kullanabileceğim bir tablet almak istiyorum. Önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

Tablette yıllardır iPad kullanan biri olarak iPad'den şaşmayın derim.

Bütçenize göre en iyi seçenek (Apple resmi Türkiye mağazasından aldığınızı varsayarsak) şu an eğitim indirimi kampanyası ile 10.2 inç iPad 64 GB + Apple Pencil (ikisi toplam 8.266 TL yapıyor) almaktır.

İkinci seçenek ise bütçenizi aşabilirseniz iPad Air'ı düşünebilirsiniz ancak bu seçenekte hem bütçenizin epey üstünde (eğitim indirimi ile 11.838 TL) hem de bu fiyatın içinde Apple Pencil yok.

Samsung tablet hiç kullanmadım o yüzden o konuda bir yorumum yok ancak tablette Apple kesinlikle üzmez.

Tablette yıllardır iPad kullanan biri olarak IPad'den şaşmayın derim.

Bütçenize göre en iyi seçenek (Apple resmi Türkiye mağazasından aldığınızı varsayarsak) şu an eğitim indirimi kampanyası ile 10.2 inç iPad 64 GB + Apple Pencil (ikisi toplam 8.266 TL yapıyor) almaktır.

İkinci seçenek ise bütçenizi aşabilirseniz iPad Air'ı düşünebilirsiniz ancak bu seçenekte hem bütçenizin epey üstünde (eğitim indirimi ile 11.838 TL) hem de bu fiyatın içinde Apple Pencil yok.

Samsung tablet hiç kullanmadım o yüzden o konuda bir yorumum yok ancak tablette Apple kesinlikle üzmez.

Siz bu tabletin yanında ekipman olarak sadece kalem mi aldınız yanına?
Klavyeli kılıfa, mouse ihtiyaç oluyor mu?

Lise 3'e gidiyorum. Endüstri mühendisliği okumayı düşünüyorum şimdilik. Otoket çizimi vs. için laptop lazım sanırım. 2in1 cihaz alacağıma şimdi tablet alıp 2-3 yıl sonra ihtihacım olunca laptop almam daha mantıklı sanırım.

Tablette yıllardır iPad kullanan biri olarak IPad'den şaşmayın derim.

Hangi IPad'i kullanıyorsunuz? Attığınız linktekini mi?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı