9000 TL ekran kartı önerisi

Bütçe
9000

Roux

Kilopat
Makaleler
30
Yer
İstanbul
Bu yaz bir ekran kartı alacağım. Şuan 6500XT kullanıyorum ve bu benim ilk AMD ekran kartım. İlk olmasına rağmen yazılımsal problemleri başımı ağrıttı. Bu sebeple önereceğiniz kartın Nvidia olmasını istiyorum. Bunu satıp yerine alacağım. Sıfır kartlar önerebilirsiniz, ikinci el almayacağım. Şuan düşüncem RTX 3060 dan yana.

İşlemci: Ryzen 5 4500 (ekran kartı aldıktan sonra bunu da değiştireceğim)

Neden bunu tercih ediyorsunuz? Benim attığım 12GB ama bu 8GB. Performans farkı olmaz mı? (Ti modeliymiş sonradan gördüm)
Nvidia almanın dezavantajı. Saçma sapan VRAM tercihleri. Kas gücü olarak Ti bariz daha üstün ama 2K girecekseniz 8GB VRAM tıkanacak. 3060 12GB alsanız da 2K performansı o kadar iyi değil. İki ucu keskin bıçak yani Nvidia kart alırken tercih yapmak.
8GB VRAM de daha uzun yıllar götürecektir. 3070 ve 3070ti de 8GB VRAM bulunduruyor. Biraz NVIDIA'nın cimriliği ve satış stratejisi.
8GB VRAM 2K'da tıkanıyor. 6750XT 12GB bile beni 1080P TLOU oynarken yordu VRAM konusunda. Texture kaliteleri ve yükleri çok arttı fotorealistik oyunlarda.

3070Ti 2K RE4 8GB VRAM yüzünden yaşanan sorun.

Hogwarts Legacy 3060Ti'da stuttering yaratıyordu VRAM yüzünden. Buyrun. Dakika 12.57.

Son düzenleme:
Bu yaz bir ekran kartı alacağım. Şuan 6500XT kullanıyorum ve bu benim ilk AMD ekran kartım. İlk olmasına rağmen yazılımsal problemleri başımı ağrıttı. Bu sebeple önereceğiniz kartın Nvidia olmasını istiyorum. Bunu satıp yerine alacağım. Sıfır kartlar önerebilirsiniz, ikinci el almayacağım. Şuan düşüncem RTX 3060 dan yana.

İşlemci: Ryzen 5 4500 (ekran kartı aldıktan sonra bunu da değiştireceğim)

Bende bunu önerecektim.

Bu arada RX 6500XT'de ne gibi yazılımsal problemler yaşadınız acaba? Sadece merak ettim.
Driver nedense kendi kendine siliniyor, bazen driver yüklü olmasına rağmen yazılımı sağ tık menüsünden kaldırılıyor (silip yükleyince geri geliyor), gibi bazı sorunları daha var. Şimdi bir anda sorunca aklıma gelmedi.

Hocam bir daha yazmayayım diye kendi mesajımı güncelledim güncel sorunlarla alakalı. Bir göz atarsınız karar vermeden önce. Unutmayın, VRAM yetersizliği genelde 2K için geçerli. 1080P kullanacaksanız sadece belli oyunlarda 1-2 ayar kısmak yetecektir.

Hocam bir daha yazmayayım diye kendi mesajımı güncelledim güncel sorunlarla alakalı. Bir göz atarsınız karar vermeden önce. Unutmayın, VRAM yetersizliği genelde 2K için geçerli. 1080P kullanacaksanız sadece belli oyunlarda 1-2 ayar kısmak yetecektir.
2K için önerebileceğiniz en hesaplı Nvidia kart hangisi?

Yeni konular

Geri
Yukarı