9000 TL hazır sistem önerisi

Ondan dolayı ben almamasını söyledim şubatta 3050 çıkacak öyle bir sistem kurarız.

Hocam 3060 da çıktı ama oda yok maalesef Haziran'dan önce stok tazelenmesini beklemem ülkemize bu tür teklonojik ürünler çok geç geliyor PS 5 çıkalı kaç ay oldu siz daha iyi biliyorsunuzdur daha ortada yok o vakte kadar doların ne olacağı belli değil bir sistem için aylarca beklemek bence çok mantıklı değil eminim sizde hak vereceksiniz

Hocam 3060 da çıktı ama oda yok maalesef Haziran'dan önce stok tazelenmesini beklemem ülkemize bu tür teklonojik ürünler çok geç geliyor PS 5 çıkalı kaç ay oldu siz daha iyi biliyorsunuzdur daha ortada yok o vakte kadar doların ne olacağı belli değil bir sistem için aylarca beklemek bence çok mantıklı değil eminim sizde hak vereceksiniz
Şubatı bekleyelim.

Bu var ama ekran kartı stokları yok.

Şimdi almanız zorunluysa fotoğrafta olan özelleştirmeleri yapıp dediğim SSD'yi ekleyince 8100 TL oluyor. GTX 1660 Super öneren arkadaşlara kulak asmayın. Ayrıca tek tek parça alarak RTX 3060 Tİ stoklarını takip edebilirsiniz.

Ekran görüntüsü 2021-01-26 222008.png

Forumda daha ucuza RTX 3060 Tİ alan arkadaşlar var.

Ekran kartı olmadan 3750 TL gibi bir fiyat çıkıyor. Ekran kartı stoklarını takip edip 4800 TL gibi bir fiyata RTX 3060 Ti alanlar var. Bu parçaları alıp beklemek daha mantıklı.

Kendi güç kaynağınızı kullanacağınızı düşünerek önerdim. Eğer yeni istiyorsanız paylaştığım modele bakabilirsiniz.

Son düzenleme:
Beyler kasa için para harcamayayım diyorum sizce gitmez mi benim şimdi ki kasa?

Bu arada işlemci için AMD mi Intel mi kararsızım, 3600X ile i510400F arasındayım şu an.(AMD çok geliştirdi diyorlar yorum lütfen)

2060 işimi görür diye düşünüyorum öyle çok oyun oynayan birisi değilim.

SSD konusunda aydınlatacak var mı acaba?

İşlemci için de kaliteli sessiz çalışan bir öneriniz ya da sıvı soğutma ne önerirsiniz?

Bir de bu parçaları gidip alabileceğim bir site önerebilir misiniz kasa kurulumu yapan İstanbul'da.(forum kurallarına aykırı değil ise)

Son düzenleme:

Eki Görüntüle 853996
Bu attığım sistemi alabilirsiniz. SSD'yi ayrı almayacaksanız özelleştirmeler seçeneğinden SSD seçebilirsiniz. İ5 10400F için içerisinde gelen soğutucu yeterli. İntel çok daha iyi olur. Bu sistem montajı yapılıp gönderiliyor. Sistemi özelleştirmeler kısmından fotoğrafta olan parçaları seçmelisiniz.

İş için kullanılacak uygulamalara göre Intel'ya da AMD arasında karar kılabilirsiniz. Oyun odaklı sistem olmalı demediğiniz için Intel olmalı diyemiyorum. Arada fiyat farkı çok değilse ve SolidWorks gibi tasarım programları kullanılacaksa AMD tercih edilmeli diye düşünüyorum. Ekran kartlarındaki fiyat artışının olduğu dönemde acil değilse ekran kartını bekletmelisiniz. 3050 Ti şubat sonunda çıkacak ama ülkemize o tarihte gelir mi bilmiyorum. Anakart fiyatlarının artacağına eminim ama. AMD kararı alınırsa B550 anakart ve 5600X işlemci şimdiden alınabilir. Ekran kartı içinse beklemek lazım.

Geri
Yukarı