9000 TL ile RX 6700 sisteme anakart, işlemci ve RAM önerisi

Wnairz

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba. RX 6700-i5 10400F-B460M Pro sistemim var. Bu sistemin anakart işlemci ve RAM'ini değiştirmek istiyorum. Yaklaşık 9000 TL bütçem var. Önerileriniz nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. RX 6700-i5 10400F-B460M Pro sistemim var. Bu sistemin anakart işlemci ve RAM'ini değiştirmek istiyorum. Yaklaşık 9000 TL bütçem var. Önerileriniz nedir?

Bütçeyi biraz aşıyor ancak kesinlikle değer hocam. Ayrıca DDR5 platformuna geçmemizin sebebi sistemin daha uzun ömürlü olması. Dolayısıyla anakartdaki tüm RAM slotlarını doldurmamak en mantıklısı. Yazın ufak bir sıvı soğutma ve ilerleyen zamanlarda da aynı RAM'den 1 adet daha almak en mantıklısı.

Anakart linkini yanlış eklemişim şimdi düzettim.

@Wnairz elinizdeki parçalarla beraver bütçeniz ne okur bilmiyorum ama am5'e geçmek 12-13k tutuyor. İkinci elde 3080+ bir 12400f alabilirsiniz. Tabii am5 daha mantıklı.

@Wnairz elinizdeki parçalarla beraver bütçeniz ne okur bilmiyorum ama AM5'e geçmek 12-13K tutuyor. İkinci elde 3080+ bir 12400F alabilirsiniz. Tabii AM5 daha mantıklı.

Hocam zaten yanlış anlamadıysam @Wnairz hocamın elinde RX 6700'lük bir sistem var. Tekardan sistem almaya ne gerek var?

Bütçeyi biraz aşıyor ancak kesinlikle değer hocam. Ayrıca DDR5 platformuna geçmemizin sebebi sistemin daha uzun ömürlü olması. Dolayısıyla anakartdaki tüm RAM slotlarını doldurmamak en mantıklısı. Yazın ufak bir sıvı soğutma ve ilerleyen zamanlarda da aynı RAM'den 1 adet daha almak en mantıklısı.

Anakart linkini yanlış eklemişim şimdi düzettim.

Mantıklı geldi açıkçası. Yakın zamanda zam gelme gibi bir durum var mı parçalara?

Yeni konular

Geri
Yukarı