9000 TL laptop önerisi

3 Laptop Arasında Kararsiz Kaldım

• Oy verenlerin toplamı
    21
  • Anket kapandı .
Önerilen Acer gayet güzel ancak kötü yanı RAM çift kanal değil, 1x16.

Model bu ve çift slot. Tek slotta 16 gb takmışlar. Bunu satın alıyorum bugün.

Model bu ve çift slot. Tek slotta 16 gb takmışlar. Bunu satın alıyorum bugün.
Ben de onu diyorum hocam, 2x8 olsa daha iyiydi. Hayırlı olsun güle güle kullanın.

Neden öyle olsun ki onu anlamadım. Ben belki 8 gb daha ekleyip 24 yapacağım. Diğer slottaki 8 gb boşta kalacak. Yorumunuzun mantığını çözemesem de iyi dilekleriniz için teşekkür ederim.
2 tane 8 gb ram takıldığı zaman ramleri çift kanal olarak kullanmış oluyorsunuz. Çift kanal ram, tek kanal ram e göre daha fazla performans veriyor. Yani 2x8 ram, 1x16 ramden daha performanslı. Bir slotta 16gb ram takılıyken diğer slota 8gb ram takarsanız çift kanal kullanmış olmuyorsunuz, ikisinin de 8 veya 16 olması gerekli.

Performans farkı için şöyle bir video buldum buyrun.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

2 Tane 8 GB RAM takıldığı zaman RAM'leri çift kanal olarak kullanmış oluyorsunuz. Çift kanal RAM, tek kanal RAM'e göre daha fazla performans veriyor. Yani 2x8 RAM, 1x16 RAM'den daha performanslı. Bir slotta 16 GB RAM takılıyken diğer slota 8 GB RAM takarsanız çift kanal kullanmış olmuyorsunuz, ikisinin de 8 veya 16 olması gerekli.

Performans farkı için şöyle bir video buldum buyurun.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Doğrusu bu kadar detaya haiz değildim. Eklersem ileride 16 GB eklerim. Sanırım bu durumda bellek hızları da uyuşuyor olması gerekli. Bilgi için teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı