9000 TL QHD, 27” Monitör Önerisi

Makaleler
2
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selam dostlar, yeni bir sistem topladım (RTX 4070- R5 7600X) ve 2K monitör arayışındayım. Şu an elimde Acer KG242YP 23.8 IPS monitör var. Bunu ikinci monitör yapacağım, yeni bir monitöre ihtiyacım var.

Öncelikle VA Curved veya IPS arasında kaldım. Bu konuda görüş bildirebilirsiniz.

VA önerecek arkadaşlar renkleri iyi ve ghosting sorunu olmayan bir model önersin çünkü yanında IPS bir monitör olduğu için renk farkı çok rahatsız etmemeli. Önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam dostlar, yeni bir sistem topladım (RTX 4070- R5 7600X) ve 2K monitör arayışındayım. Şu an elimde Acer KG242YP 23.8 IPS monitör var. Bunu ikinci monitör yapacağım, yeni bir monitöre ihtiyacım var.

Öncelikle VA Curved veya IPS arasında kaldım. Bu konuda görüş bildirebilirsiniz.

VA önerecek arkadaşlar renkleri iyi ve ghosting sorunu olmayan bir model önersin çünkü yanında IPS bir monitör olduğu için renk farkı çok rahatsız etmemeli. Önerilerinizi bekliyorum.

Kesin olacak diye bir şey yok fakat VA alıp da Ghosting ile karşılaşmamak oldukça güç. Flat IPS olacak şekilde bu modeli öneririm.

ASUS VG27AQ1A modelini aldım. Geri ödeme fırsatını değerlendirmek isteyenler için önerebilirim :)

Bu modele parlaklığı çok düşük olduğundan yanaşamıyorum. :) şu anda kullandığım 400 nit olduğundan 250 nit sönüklüğü ana monitör olarak kullanmaya uygun gelmedi. Ama fırsat değerlendirmek ayrı bir durum tabii ki. :) hayırlı olsun değerlendirmenizi bekliyorum. 🥸

Bu modele parlaklığı çok düşük olduğundan yanaşamıyorum. :) şu anda kullandığım 400 nit olduğundan 250 nit sönüklüğü ana monitör olarak kullanmaya uygun gelmedi. Ama fırsat değerlendirmek ayrı bir durum tabii ki. :) hayırlı olsun değerlendirmenizi bekliyorum. 🥸
Teknik açılardan çok anlamam ama evet monitörün parlaklığı eski monitörüm olan KG242YP’ye göre bariz olarak düşük. Ancak sanırım bu benim için daha iyi olacak. Dün biraz monitörü kullandığımda daha önce yaşadığım göz yorulması sorununu yaşamadığımı fark ettim. Tek değişen şey de monitördü. Genel olarak şu anlık memnunum, daha uzun süreler geçirdiğimde detaylı olarak sorularınızı cevaplayabilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı