9000 TL RTX 2060 sistem toplama

Bütçe
9000
Kötü bir sistem.

3700X ve RX 5700 XT koydum:

Bana göre 3700X'e gerek yok. Sizin sisteme de benzeterek şöyle bir sistem oluşturdum:

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    62,5 KB · Görüntüleme: 42
Yanlış Bilgilendirme
Kötü değil ancak oyun için alacağınızı varsayarak bütçeye göre amacına uygun değil. Bütçeniz sabitse işlemci R5 alıp ekran kartını 2080 alabilirsiniz.

Evet sonra darboğaz olsun.

Kötü bir sistem.

3700X ve RX 5700 XT koydum:

5700 XT, 3700X için düşük bir ekran kartı. O yüzden darboğaz olur ve verim alamaz. 5700 XT ile en iyi çalışan işlemci 2700X'tir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Render tarzı işlerde 3700X ile 3800X arasında hatırı sayılır bir performans farkı var diye hatırlıyorum. O yüzden önerileri bu doğrultuda yapıyorum:

RAM'den iki tane alınca toplamda 9.048 TL yapıyor.

Render tarzı işlerde 3700X ile 3800X arasında hatırı sayılır bir performans farkı var diye hatırlıyorum. O yüzden önerileri bu doğrultuda yapıyorum:

RAM'den iki tane alınca toplamda 9.048 TL yapıyor.

3800X gereksiz pahalı.

3800X gereksiz pahalı.
Arada 300 TL var. O 300 TL'yi ekran kartına yatırmak oyun odaklı bir sistemde mantıklı olurdu fakat arkadaş render da yapacağını söylemiş. İşlemciyi yüksek tutmak gibi bir isteği olduğunu da belirtmiş. Sabahtan beri o bunla darboğaz yapar, o ekran kartının hakkı şu işlemci demişsiniz. Bir sistem de siz önerin, biz eleştirelim bu sefer.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı