9000 TL'ye Lenovo Legion 5 almak ne kadar mantıklı?

furakburkan06

Femtopat
Merhaba arkadaşlar bu linkini attığım dizüstü bilgisayar hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce daha iyi bir alternatif bulabilir miyim yoksa bu model bu paranın hakkını verir mi? Çok ağır oyunlar oynamam daha çok multiplayer oyunlar oynarım arada bir de RPG türünde oyunlar. Eski bilgisayarımdan sıcaklık konusunda çok çektim o yüzden beni bu sefer pek üzmeyecek bir şey almak istiyorum bu sebeble Legion serisine yöneldim, kendi araştırdığım kadarıyla bu model beğenilmiş siz ne düşünüyorsunuz?

Merhaba arkadaşlar bu linkini attığım dizüstü bilgisayar hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce daha iyi bir alternatif bulabilir miyim yoksa bu model bu paranın hakkını verir mi? Çok ağır oyunlar oynamam daha çok multiplayer oyunlar oynarım arada bir de RPG türünde oyunlar. Eski bilgisayarımdan sıcaklık konusunda çok çektim o yüzden beni bu sefer pek üzmeyecek bir şey almak istiyorum bu sebeble Legion serisine yöneldim, kendi araştırdığım kadarıyla bu model beğenilmiş siz ne düşünüyorsunuz?

İşlemci Ryzen 5 10750H mı bana mı öyle geliyor?

F/P olarak mantıklı olmaz. 1000TL daha koyabilirsen şunu öneririm. Çok daha iyi bir cihaz.

@Downtown Train başlıkta yanlış yazmışlar, doğrusu Ryzen 5 4600H
@55superx maalesef üst sınırım 9000TL zaten bu fiyata da çıkmak için epey zorlandım. Başka tavsiyeniz var mıdır acaba?
İkinize de cevaplarından ötürü çok teşekkür ederim, geç cevap verdiğim için kusuruma bakmayın yazım kuralı ihlalinden ötürü kısıtlama aldım da, tekrardan değerli görüşlerinizi bekliyorum.

Intel olsaydı direkt alın derdim ama AMD mobil işlemcilerin ısınma durumu hakkında bilgim yok. Ben de Legion'un eski serilerinden birini kullanıyorum soğutmasından memnunum.

Intel olsaydı direkt alın derdim ama AMD mobil işlemcilerin ısınma durumu hakkında bilgim yok.
Eskidendi o ısınma sorunu AMD konusu :D Ama bazen bilerek bazı markalar soğutmasını kötü yapıyor AMD lekelemek için. Asus bir serisinde kötü soğutma olduğunu söylemişti, ama aynı Asus serisinin Intel olanında soğutması daha iyi olduğu söylüyorlardı. Bu konuştuğum da sosyal de konusu da açılmıştı.

@@Silinen üye tavsiyeniz için teşekkür ederim lakin forumda Monster bilgisayarlar hakkında fiyat performans ürünleri olmaları dışında pek iyi şeyler söylenmiyor siz buna katılmıyor musunuz?

@@161553 AMD 4. nesil mobil işlemcilerinde gayet güzel iş çıkardı diye söyleniyor ama sıcaklık konusuna gelince de TDP değerleri intel işlemciler ile aynı ama daha turbo frekansları daha düşük o yüzden çok ısınacaklarını sanmıyorum ama daha bilgili birisi varsa ondan duymak daha iyi olur

@furakburkan06 Ben katılmıyorum.Düzgün kullanılırsa sıkıntı yok.
Ayrıca 200 TL'ye alacağınız bir soğutucu ile,ki bu soğutucu baya iyi olucaktır,ısınma ile ilgili bir sorunda yaşamazsınız.
Bu bütçede kesinlike,500 GB SSD ve 1650 "Ti" olmak zorunda bence.Monster'ın 16 GB RAM + 17,3" olmasıda işi iyice tamamlıyor.Dolayısıyla F/P Monster + iyi bir soğutucu burada en iyi seçenek bana kalırsa.

Geri
Yukarı