9000TL Custom sıvı soğutmalı sistem

Shachath

Hectopat
Merhaba.

Sadece build için 9000TL bütçeyle custom sıvı soğutmalı bir build yapmak istiyorum... Hepinizin fikrine ihtiyacım var..
Kasa için Thermaltake view 27 düşünüyorum..
Sizce custom sıvı soğutma değecek bir şey mi?
Kendi deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim..

Önceki bilgisayarlarım uzun süreli kullanımdan yandığı için şimdi aynı şeyi istemiyorum... Bunun için iyi bir soğutma sistemi istiyorum. Fanlı soğutma sistemi bunun için yeterli olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence Custom sıvı olayı tamamen fantazi bir iş. Bunun bakımını belirli bir süre içerisinde yapman gerekiyor. Yapan kişinin sağlam yapması gerekiyor. En ufak bir sıkıntı da sistemin çöp olma ihtimali de var. Noctua varken hava soğutmaya güvenebilirsiniz.

Yapacağınız işe göre soğutma ihtiyacınız değişir. Sürekli %100 kullanım yapacaksanız sıvı soğutma öneririm. Ama yapmayacaksanız geniş bir kasada sağlam bir hava soğutma işinizi güvenle görür.
Custom sıvı soğutma görsel bir şölen sağlıyor evet. Ama çok pahalıya geliyor. Takip etmeniz lazım, sıvı eksilmesi olduğunda yükleme yapmalısınız. Belirli periyotlarla içeriğindeki sıvı yapı değiştirdiğinden solusyonun yenilenmesini öneriyorlar (Markaya göre değişir, temelde saf su, alkol ve gliseol içeriyor). Uzun süreli kullanımda sisteminiz ne kadar kapalı olsa da radyatörlerde kir birikmesine ve tıkanmaya sebebiyet veriyormuş (bu iş üzerine bir youtube kanalına sardım bu aralar da :D )

Eğer para mesele değil ise custom sıvı soğutma yapabilirsiniz. Thermaltake bu konuda çok güzel kitler pazarlıyor. Gerçekten oturup karşısında çekirdek çitleyesi geliyor insanın

Yapacağınız işe göre soğutma ihtiyacınız değişir. Sürekli %100 kullanım yapacaksanız sıvı soğutma öneririm. Ama yapmayacaksanız geniş bir kasada sağlam bir hava soğutma işinizi güvenle görür.
Custom sıvı soğutma görsel bir şölen sağlıyor evet. Ama çok pahalıya geliyor. Takip etmeniz lazım, sıvı eksilmesi olduğunda yükleme yapmalısınız. Belirli periyotlarla içeriğindeki sıvı yapı değiştirdiğinden solusyonun yenilenmesini öneriyorlar (Markaya göre değişir, temelde saf su, alkol ve gliseol içeriyor). Uzun süreli kullanımda sisteminiz ne kadar kapalı olsa da radyatörlerde kir birikmesine ve tıkanmaya sebebiyet veriyormuş (bu iş üzerine bir youtube kanalına sardım bu aralar da :D )

Eğer para mesele değil ise custom sıvı soğutma yapabilirsiniz. Thermaltake bu konuda çok güzel kitler pazarlıyor. Gerçekten oturup karşısında çekirdek çitleyesi geliyor insanın
Pahalı değilde çok zahmetli hocam.

Genelde uyandığım süreden yattığım süreye kadar açık kalıyor. Çoğu zamanda başında oluyorum bu yüzden istiyorum hazır bütçemde varken bu estetikten yararlanmak istiyorum.Çok güzel gözüküyor gerçekten özellikle UV sıvılar belli ledlerle birleşince. Çok karışık zahmetli gibi gözüküyor ama değer bence sonuçta bu kadar kullanıyorsam bakabilirim diye düşünüyorum.
Aslında uzun süreli kullanımlarda sıvılarda devir olmadıkça zarar görebiliyormuş bundan korktum günde kaç devir olabilir ki sıvının zarar görmemesi için. Youtube'da devam eden seriyi takip ediyorum ama build yapabilecek gibi bir tecrübem yok. Itopyada yapabilirler mi acaba?
Birisi bana bütçeme uygun full soğutma odaklı bi build önerebilir mi?
Fanlı bir soğutmada olur..
Soğutma odaklı 200mm ön fan takılabilecek iyi bir hava devirli kasa önerebilecek biri var mı bulamıyorum bir türlü.
Asus gtx 1080 rog strixli bir sistem önerebilecek var mı? Bütçeme uygun monitör dahil değil.
Yakında gideceğim için herkesin fikrini alıp gitmek istiyorum benim için soğutma en önemlisi.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı