9000TL Laptop Tercihi

holstat

Centipat
Laptopum bozuldu, üniversitem devam ediyor. Çizim ve yazılım yapıyoruz, genelde SolidWorks AutoCAD sta4cad. Benim de 9000TL gibi bir bütçem var. Monster Tulpar almayı düşünüyorum ama babam pek sıcak bakmıyor. ASUS al diye beni zorluyor. 9000 TL'ye ASUS'ta 1650 alabiliyorum ancak i7 işlemcili ama Tulpar'da 1660 Ti ve +8 GB RAM fırsatım var. Sizce ne yapmalıyım? Nasıl bir seçim yapmalıyım? Önceki laptopum Acer olduğundan pek fazla düşünmüyorum Acer almayı. Çok sıkıntı çıkardı zamanında.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tulpar kullanıyorum 1 sene olucak nerdeyse, önceden lenovo kullandım 6 sene. Yine de monsterdan memnun kaldım diyebilirim. Sıcaklığı fazla değerleri görüyor oyun oynarken ona dikkat etmek gerekiyor ancak hiçbir hata vermedi şimdiye kadar. Günlerce kapatmadan kullanıyorum yatarken bile sabaha kadar çalışıyor kalkıp kullanmaya devam ediyorum. Sağlam laptopmuş tavsiye ederim 😃 Ha bu arada kardeşim de 2 senedir monster kullanıyor. Monster servisinden çok memnunuz çok ilgililer ve mutlaka sorun çözme odaklı çalışıyorlar o yönden de tereddütünüz olmasın.

Tulpar kullanıyorum 1 sene olucak nerdeyse, önceden lenovo kullandım 6 sene. Yine de monsterdan memnun kaldım diyebilirim. Sıcaklığı fazla değerleri görüyor oyun oynarken ona dikkat etmek gerekiyor ancak hiçbir hata vermedi şimdiye kadar. Günlerce kapatmadan kullanıyorum yatarken bile sabaha kadar çalışıyor kalkıp kullanmaya devam ediyorum. Sağlam laptopmuş tavsiye ederim 😃 Ha bu arada kardeşim de 2 senedir monster kullanıyor. Monster servisinden çok memnunuz çok ilgililer ve mutlaka sorun çözme odaklı çalışıyorlar o yönden de tereddütünüz olmasın.
Monster'in servisi meşhur zaten. :) Kasası plastik diye biliyorum, sıkıntı çıkarabilir belki. MSI veya Monster taraftarıyım ben.

Muhtemelen benim modelimden kullanıyorsun, Tulpar v19.3. Tavsiye ederim, memnunum. Onlarca oyunun yanında Autocad, Matlab, Photoshop, Montaj programları ve Röle programları da kullanıyorum. Monitörle de kullandım. Başta bende sıcak bakmıyordum fakat ürünü görmeye şubeye gidince oradaki servise gelenlerle konuştum ve hepsi memnundu. Hem PC’den hem servisten. Onlar benimde aklımı çeldi. Ha para önemli değil, aynı özelliklerde Asus ve MSI alabiliyorum diyorsan tabiki o markalar daha iyi. Aklında ürünle ilgili birşey varsa sorabilirsin, Kasım’dan beri kullanıyorum.

Sağolun arkadaşlar. Evet bende v19.3 almayı düşünüyorum ama fiyatı 9499 tl olmuş bu fiyata seçeceğim alternatif var mı özellik bakımından? Tulpar v19.3 hakkında herhangi bir şikayetin oldu mu dostum?

Sağolun arkadaşlar. Evet bende v19.3 almayı düşünüyorum ama fiyatı 9499 tl olmuş bu fiyata seçeceğim alternatif var mı özellik bakımından? Tulpar v19.3 hakkında herhangi bir şikayetin oldu mu dostum?
Hoparlörleri hariç şikayet edeceğim birşeyi yok henüz dostum. Sesi biraz az gibi geliyor ama yazılımdan da olabilir. Hiç uğraşmadım çünkü harici hoparlörde var ve genelde kulaklıkla kullanıyorum

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı