91 günlük Adata SU630 deneyimi

467838

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Türkiye, Konya
Dün saat 17.00 gibi bilgisayarı açtım ve Forza Horizon 5 indirmeye koydum. Sabah 10.00 gibi indi. Yine günlük olarak yaptığım gibi CrystalDiskMark testi yaptım ama write 30'un üstüne çıkmıyor. Şimdi bunun sebeplerine gelecek olursam; 1. sebep diskteki yerin 100 GB'nin aşağısına düşmesi, 2. sebep Adata'nın SSD toolbox uygulamasını yükledim ve sanırım ayarları değiştirdi (emin değilim), 3. sebep ise bilgisayarı 1 gün kapatmamam ve Windows Update'i bekletmem.
Günlük kullanımda sorun yaşamadım ve yaşamıyorum. PC hala fişek gibi ve sağlık da %99'da. Sorun bir şey yüklerken doğrulamada ve Update'de. Update çok uzun sürüyor (Windows Update'i yapıp öyle yaptım bu testi). Sonuçlar aşağıda.

1636835204098.png

(Bu test bilgisayarı açar açmaz yaptığım test.)

1636835368584.png

(Bu da bilgisayarı açtıktan 20 dk sonraki yaptığım test.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Dün saat 17.00 gibi bilgisayarı açtım ve Forza Horizon 5 indirmeye koydum. Sabah 10.00 gibi indi. Yine günlük olarak yaptığım gibi CrystalDiskMark testi yaptım ama write 30'un üstüne çıkmıyor. Şimdi bunun sebeplerine gelecek olursam; 1. sebep diskteki yerin 100 GB'nin aşağısına düşmesi, 2. sebep Adata'nın SSD toolbox uygulamasını yükledim ve sanırım ayarları değiştirdi (emin değilim), 3. sebep ise bilgisayarı 1 gün kapatmamam ve Windows Update'i bekletmem.
Günlük kullanımda sorun yaşamadım ve yaşamıyorum. PC hala fişek gibi ve sağlık da %99'da. Sorun bir şey yüklerken doğrulamada ve Update'de. Update çok uzun sürüyor (Windows Update'i yapıp öyle yaptım bu testi). Sonuçlar aşağıda.

Eki Görüntüle 1213929

Eki Görüntüle 1213934

Keşke ilk önce araştırsaydın kronik bir SSD.

Eki Görüntüle 1213929

Eki Görüntüle 1213934

Yazma hızı neden çok düşük?

Ayarlar>Depolama>Geçici dosyaların tamamını düzenli olarak silin. Sizin sorununuza özel değil bu dediğim herkes yapmalı. Alandan hatırı sayılır kazandırıyor. Bir de o SSD mimlenmiş bir SSD. Belki biliyorsunuzdur.

Sıkıntılı bir SSD gerçekten, sağlığının hala yüksek olması iyi. Yazma hızları konusunda... iyi ki tercih etmemişim diyorum kafayı yedirtirdi.

Keşke ilk önce araştırsaydın kronik bir SSD.

Sırf test etmek için alan da oluyor, belki öyledir.

Yazma hızı neden çok düşük?
Kronik sorunlu SSD.
Ayarlar>Depolama>Geçici dosyaların tamamını düzenli olarak silin. Sizin sorununuza özel değil bu dediğim herkes yapmalı. Alandan hatırı sayılır kazandırıyor. Bir de o SSD mimlenmiş bir SSD. Belki biliyorsunuzdur.
Deniyorum.
Sıkıntılı bir SSD gerçekten, sağlığının hala yüksek olması iyi. Yazma hızları konusunda... İyi ki tercih etmemişim diyorum kafayı yedirtirdi.

Sırf test etmek için alan da oluyor, belki öyledir.

Değilim maalesef :D

Kronik olarak çoğu SU630'da var bu sorun, o yüzden. Kontrolcü ile alakalı olabilir belki o kadar detaylı bilgi sahibi değilim.

Keşke Adata ders çıkarıp uygun fiyata sorunsuz kaliteli bir SSD sunsada satın alsak.

Geri
Yukarı