92 Civic marş almıyor

cem0104

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba öncelikle. Dün seyir halindeyken araba teklemeye başladı. Gaz bitti sandım en başta (kırmızı ışık yanıyordu). Anahtarı çıkardıktan sonra araba bir daha marş almadı. İkinci viteste vurdurduk hatta geri geri de vurdurduk ama araba yine marş almadı. Benzinle denedik yine olmadı. Araç 92 Civic sebebi ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ateşleme yapmıyor olabilir, gaz veya benzin motora iletilmiyor olabilir, bobin olabilir, beyin olabilir. Bu şekide arıza tespiti çok zor.

Ateşleme yapmıyor olabilir, gaz veya benzin motora iletilmiyor olabilir, bobin olabilir, beyin olabilir. Bu şekide arıza tespiti çok zor.
Gaz ile benzinin aynı anda kesilmesi ya da beyinden direkt motor arızası çok zayıf ihtimal ancak araç ateşleme yapmıyor olabilir dediğin gibi. O araçların motor tesisatları narin olur.

Gaz ile benzinin aynı anda kesilmesi ya da beyinden direkt motor arızası çok zayıf ihtimal ancak araç ateşleme yapmıyor olabilir dediğin gibi. O araçların motor tesisatları narin olur.

Hocam contada problem olduğu için yeni değiştirdik. Önceden yağ kaçağı vardı. Usta bujilere ve kablolarına da yağ bulaştığını söylemişti. Bununla bir alakası olabilir mi acaba?

Son düzenleme:
Hocam contada problem olduğu için yeni değiştirdik. Önceden yağ kaçağı vardı. Usta bujilere ve kablolarına da yağ bulaştığını falan söylemişti. Bununla bir alakası olabilir mi acaba?
Düzenlenmemiş, önceki mesajınıza istinaden; Lütfen Türkçe karakter kullanmaya dikkat edin.

Conta değişirken nasıl olur da tesisat ve bujler ateşleme kesilecek kadar yağa boğulur benim aklım kesmedi. O ustayı değiştirin, 92 model araba bunun burası bulunmayacak bir sıkıntı değil. Direkt olarak ateşleme bağlantılarında problem var gibi geldi bana. Sadece bir kaç silindirde dediğiniz problem olsa egsoz patlardı marş almaya çalışırdı en azından. Sizde hiç tepki yok anlattığınıza göre.

Düzenlenmemiş, önceki mesajınıza istinaden; lütfen Türkçe karakter kullanmaya dikkat edin.

Conta değişirken nasıl olur da tesisat ve bujler ateşleme kesilecek kadar yağa boğulur benim aklım kesmedi. O ustayı değiştirin, 92 model araba bunun burası bulunmayacak bir sıkıntı değil. Direkt olarak ateşleme bağlantılarında problem var gibi geldi bana. Sadece birkaç silindirde dediğiniz problem olsa egzoz patlardı marş almaya çalışırdı en azından. Sizde hiç tepki yok anlattığınıza göre.

Tamamdır daha dikkatli olacağım :)

Araba yağ akıtmaya başladığı anda aracı götürmedim birkaç gün birakmak zorunda kaldım zamanım olmadığı için ustanın dediğine göre 1 lt yağ eksilmiş araçtan, egzoz patlaması benim dikkatimi çekmişti biraz daha fazla olmaya basladiktan sonra araç bu duruma geldi. Tepkiden kastınız tam olarak nedir anlamadim ama motor dönüyor fakat araç marş alıp harekete geçmiyor.

Tepkiden kastınız tam olarak nedir anlamadım ama motor dönüyor fakat araç marş alıp harekete geçmiyor.
Yani sadece bir kaç silindirde arıza olsa marş dönerken sanki marj alacak gibi motorun ritmi değişir. Ara sıra öksürür çalışıyor gibi olur tekrar boğulur. Bir tepki verir yani. Sadece çeviriyorsa orada ateşleme hiç yok demektir.

Olay yaşanmadan önce egzoz patlamaya başladıysa bobin kıvılcımı kesmiş olabilir. Ben olsam Bobin Bujilerden başlardım değiştirmeye.

Yani sadece birkaç silindirde arıza olsa marş dönerken sanki marj alacak gibi motorun ritmi değişir. Ara sıra öksürür çalışıyor gibi olur tekrar boğulur. Bir tepki verir yani. Sadece çeviriyorsa orada ateşleme hiç yok demektir.

Olay yaşanmadan önce egzoz patlamaya başladıysa bobin kıvılcımı kesmiş olabilir. Ben olsam Bobin Bujilerden başlardım değiştirmeye.

Tamamdir teşekkürler.

Yani sadece bir kaç silindirde arıza olsa marş dönerken sanki marj alacak gibi motorun ritmi değişir. Ara sıra öksürür çalışıyor gibi olur tekrar boğulur. Bir tepki verir yani. Sadece çeviriyorsa orada ateşleme hiç yok demektir.

hocam merhaba tekrardan usta motoru yemişsin dedi bana tanıdıkta dalga geçiyor olabilir mi daha arabayi da gormedim

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı