9300H laptop, 1650 Super sistem ile takas edilmeli mi?

metehancaba

Decapat
Daha fazla  
Monster Abra A5 v16.4 laptopumu;

R5 1600 AF.
ASUS Phoenix GTX 1650 Super tek fan.
8 GB XPG 3000MHz RAM.
ASUS B450 Dragon anakart.

Özellikleri olan sistemle takas etmeli miyim?
Benimkimin 1 yıl garantisi var onunkinin 4 ay (anakart ve ekran kartı 1 yıl)

Hepsi çöp ayrıca Phoenix kartları hiç sevmem bence takas etmeyin.
Monster' dan memnun değilim, işlemci aşırı ısınıyor ve arada bir donmalar yaşıyorum resetlemek zorunda kalıyorum ssd kaynaklı mı cpu kaynaklı mı çözemedim hala ve Monster'ın servisi ile de uğraşmak istemiyorum.
Giriş seviyesi bir kart 1650S öyle çok güçlü falan değil. Sistem bildiğin çöp. Şu parçalara bak adam en dandiklerini bulmak için özel çaba sarf etmiş. Hayır takas edeceksen de adam gibi bir sistemle takas et. O ne öyle internet kafeciye bile versen dükkanına sokmaz.
Benim laptop da pek iyi sayılmaz.

Giriş seviyesi bir kart 1650S öyle çok güçlü falan değil. Sistem bildiğin çöp. Şu parçalara bak adam en dandiklerini bulmak için özel çaba sarf etmiş. Hayır takas edeceksen de adam gibi bir sistemle takas et. O ne öyle internet kafeciye bile versen dükkanına sokmaz.

RAM, işlemci, anakart ve ekran kartinda sorun goremiyorum. Kasa PSU ve SSD de haklisin.

@metehancaba kardeşim o kasa ile daha çok sorun yaşarsın. SSD çöp burada testi yapıldı öldü gitti. Güç kaynağı en dandiğinden, kasa konserve kutusu, RAM tek kanal, ekran kartı tek fanlı. Sen bu sistemi tam performansında ve rahatça kullanılabileceğine inanıyorsan yazık olur.

RAM, işlemci, anakart ve ekran kartinda sorun goremiyorum. Kasa PSU ve SSD de haklisin.

Kasa güzel olsa ekran kartı sorun olmazdı. İkisi birleşince kötü oluyor. RAM tek kanal evet bu da sorun. 1600 AF'nin performansını ve dolaylı olarak da ekran kartını geri çeker, direkt ek masraf.

@metehancaba kardeşim o kasa ile daha çok sorun yaşarsın. SSD çöp burada testi yapıldı öldü gitti. Güç kaynağı en dandiğinden, kasa konserve kutusu, RAM tek kanal, ekran kartı tek fanlı. Sen bu sistemi tam performansında ve rahatça kullanılabileceğine inanıyorsan yazık olur.

Kasa güzel olsa ekran kartı sorun olmazdı. İkisi birleşince kötü oluyor. RAM tek kanal evet bu da sorun. 1600 AF'nin performansını ve dolaylı olarak da ekran kartını geri çeker, direkt ek masraf.
Kasayı havalandırmanın bir yolu bulunur diye düşünüyorum.

Kasa güzel olsa ekran kartı sorun olmazdı. İkisi birleşince kötü oluyor. RAM tek kanal evet bu da sorun. 1600 AF'nin performansını ve dolaylı olarak da ekran kartını geri çeker.

Kasa olarak evet sorun. Ancak ekran karti cok isinmaz diye dusunugorum. Arkaasimin 1660 phonex i 77 derece gecmiyor. Tek kanal RAM sorun olabilir ama arttirmak kolay. Fiyat da onemli gerce. Fiyata gorede takas yapanlar var.

Kasayı havalandırmanın bir yolu bulunur diye düşünüyorum.

Kapağı mı açacaksın? Bu sefer toz doldu içerisi, güç kaynağının içine yapıştı, ekran kartının içine doldu iyi bir çare değil. O dandik parçaları satıp, biraz iyilerini alsan bir de RAM eklesen 1000 TL en az masrafın olur. En azından pimi çekilmiş bomba gibi duran SSD ve güç kaynağından, alev alan kasadan kurtulursun. RAM'i de taktın mı yıllarca arkana yaslanırsın.

Kısasa 5 kuruş masraf edemem diyorsan takas etme, ederim diyorsan et.

Yeni konular

Geri
Yukarı